Connect with us

Aktuality

Poslanci primátora „podusili“ otázkami, na všetky ale odpoveď nedostali

Published

on

Reklama

Štvrtkové zasadanie mestského parlamentu (19.marca) bolo opäť náročné a poslanci sa rozchádzali domov pred polnocou. Po prerokovaní pripraveného programu v bode Rôzne položili primátorovi za hrsť nepríjemných otázok ohľadom medializovaného „škandálu“ na radnici. Na mnohé z nich však odpoveď nedostali. Primátor i jeho zástupca sa totiž bránili, že ide o bezpečnostný audit a bezpečnostná smernica im nedovoľuje hovoriť, kým sa kontrola neskončí.

IMG_5003_hynek tamajka

Reklama

REKLAMA

banner-marec01

Reklama

Na otázky poslankyne Ivety Babičovej primátor Miloš Tamajka odpovedal, že osobné údaje zamestnancov ani obyvateľov mesta nie sú ohrozené a nemá k nim prístup nikto nepovolaný. Zároveň vyjadril počudovanie nad tým, že na verejnosť unikla informácia o tom, kto môže disponovať s dátami, ktorá je súčasťou utajenia. Keďže je viceprimátor členom bezpečnostnej komisie, má za to, že nedošlo k žiadnemu porušeniu zákona. Firma illi s.r.o. podľa jeho vyjadrenia na radnici vykonáva personálne poradenstvo. Poslancov zaujímalo aj, čo je obsahom toho poradenstva, a prečo si vybral práve túto firmu, priame stanovisko ale od primátora nedostali. Poslanec Michal Fiala sa tiež opýtal, či vedenie zakázalo zamestnancom úradu hovoriť s poslancami, pretože sa niekoľko krát stretol s takouto informáciou, načo celé vedenie krútilo hlavami, že žiaden takýto zákaz nevydalo. Predseda poslaneckého klubu Spoločne pre Piešťany Tomáš Hudcovič chcel od primátora odpovede na otázky z otvoreného listu, ale väčšinou bolo odpoveďou len mlčanie.

Poslanci ďalej chceli vedieť, či boli zamestnanci oboznámení s chystanou kontrolou, otázky sa týkali aj zabavených počítačov a osobných údajov, avšak primátor sa pri odpovediach odvolával na bezpečnostný audit. Kým ten neskončí, nemôže vraj informácie poskytnúť. Nedovoľuje mu to podľa jeho slov bezpečnostná smernica, ktorá však nie je verejne prístupná. Poslanci sa tak museli uspokojiť s vyjadreniami, ktoré dostali.  Jozef Malík potom v závere podal návrh na uznesenie, aby hlavný kontrolór preveril, či nedošlo k úniku osobných informácií a požiadal, aby nebol vymazaný záznam bezpečnostných kamier mestského úradu zo soboty 7. marca. Poslanci tento návrh podporili a uznesenie schválili.

-red-

Populárne články