Connect with us

Aktuality

Poslanci chcú riešiť aj budúcnosť Evy

Published

on

Reklama

Počas prvého tohtoročného rokovania Mestského zastupiteľstva v Piešťanoch sa poslanci zaoberali aj budúcnosťou kúpaliska EVA. Zástupca klubu nezávislých poslancov Spoločne pre Piešťany (SpP) navrhol vytvoriť pracovnú skupinu, ktorá by rokovala s kúpeľmi o možnostiach dlhodobého prenájmu kúpaliska mestom.

kupalisko eva 2014 1 - kópia

Reklama

„Rád by som dal návrh na uznesenie, aby vznikla pracovná skupina, vytvorená z primátora a poslancov, za účelom rokovania so Slovenskými liečebnými kúpeľmi o možnostiach dlhodobého prenájmu kúpaliska Eva a pre riešenie ekonomických a právnych analýz s tým spojených,“ uviedol poslanec Tomáš Hudcovič (SpP).

Pracovnú skupinu majú podľa uznesenia, ktoré piešťanské mestské zastupiteľstvo schválilo, tvoriť primátor  Miloš Tamajka a poslanci Andrej Klapica, Peter Jančovič, Tomáš Hudcovič a Juraj Brna. Tí by mali okrem kúpeľov osloviť na rokovanie aj zástupcov Klubu vodného póla, ktorý má doposiaľ platnú zmluvu o prenájme kúpaliska a do bazénov na Eva investovali aj svoju prácu a financie.  Podľa návrhu by komisia k spolupráci prizvala aj odborníkov, ktorí by zvažovali práve ekonomické či právne súvislosti  dlhodobého nájmu a vzťahu kúpele/mesto.

Reklama

„Kúpele už niekoľko rokov deklarujú ochotu dať Evu do dlhodobého prenájmu Mestu Piešťany. Žiaľ tejto ponuke, ktorá sa momentálne javí ako jedno z najrýchlejších riešení situácie s plávaním v meste, sa predošlé zastupiteľstvo nevenovalo. Prevládol právny názor, že mesto nemôže investovať do cudzieho majetku. Existuje však aj iný právny názor, ktorý hovorí, že je možné nájsť riešenie.  Práve preto sme zriadili pracovnú skupinu, ktorá má mandát od zastupiteľstva a jej úlohou je promptne riešiť predovšetkým otázku  zabezpečenia možnosti celoročného plávania obyvateľov a športovcov, čo by na Eve bolo realizovateľné. Navyše Eva má stále aj potenciál pre cestovný ruch,“ povedal po zastupiteľstve Tomáš Hudcovič

(red, foto: mp)

Populárne články