Connect with us

Aktuality

Poškodenie lode veslára nemusela spôsobiť streľba, ale kŕmitko. Polícia vec ďalej preveruje

Koncom minulého týždňa sme informovali o incidente, pri ktorom mal na mladého piešťanského veslára strieľať rybár a poškodiť jeho loď. Správa vychádzala z vyjadrenia zástupcu piešťanského veslárskeho klubu. Ten aktuálne po stretnutí s rybármi informoval, že poškodenie lode mohlo spôsobiť aj kŕmitko. Polícia vec naďalej preveruje.

Published

on

Reklama

Po rozšírení prvotnej informácie o tom, že rybár mal strieľať na mladého veslára v lokalite Lida, sa do veci zapojili aj predstavitelia MsO SRZ Piešťany. „Pokiaľ sa preukáže, že páchateľ bol členom našej rybárskej organizácie MsO SRZ Piešťany, nebude mu vydané povolenie na rybolov! Rybárska stráž našej organizácie včera vykonala kontrolu tohoto revíru. Počas kontroly bolo zistené, že na mieste lovilo okrem našich členov aj viacero rybárov aj z iných organizácii. Nakoľko je daný úsek celozväzovou vodou, môžu na ňom legálne vykonávať rybárske právo aj rybári z iných častí Slovenska. Pevne veríme, že žiadne podobné incidenty sa už nebudú opakovať,“ uviedli v prvej reakcii piešťanskí rybári.

V diskusiách sa vyjadril aj svedok, ktorý vraj videl ako veslár prešiel príliš blízko brehu cez silony, nerešpektujúc rybárov. Pričom jeden z nich  mu mal kŕmitkom preraziť trup lode.

Reklama

„Chcem a musím po dvoch dňoch telefonátov a debát s pánmi z Rybárskeho zväzu a chalanov rybárov uviesť veci na pravú mieru (zatiaľ je to len náš spoločný názor). Poškodenie spôsobilo rybárske krmítko (na silone či expanderi?), ktoré nejakým vysokonepravdepodobným spôsobom dokázalo (po tom, ako to náš mladý na lodi zachytil a našponoval) vystreliť hlboko spod hladiny až nad jej úroveň a perfektne trafiť loď. Zároveň, nakoľko je jeho podstava tvorená mäkkým olovom a trčia z neho štyri ostré zuby, sa dva z týchto zubov dokonale zapichli do brucha lode zo karbónového sendviču, odlomili sa a zostali tam. Na prvý pohľad dve rany od brokov. Akurát keby Horatio Caine a jeho CSI team robili 1000 pokusov, asi sa im to tak nepodarí dokonale zopakovať ani raz… Vďaka všetkým za spoluprácu, ešte musíme spoločne nájsť riešenie, aby sa niečo podobné už nezopakovalo. Verím, že sa všetko vysvetlilo,“ zareagoval následne predseda VK Sĺňava Piešťany, Milan Rusnák.

Reklama

K incidentu sa vyjadril taktiež tréner veslára: „Ak by poškodenie lode spôsobilo kŕmitko, tak nezanechá olovká v lodi a určite by to spôsobilo väčšiu dieru.“

„Dúfame, že sa očistilo meno rybárov, nikto po nikom nestrieľal a ďakujeme za objasnenie situácie ktorá nastala. Sme radi, že sa to vysvetlilo lebo celá verejnosť bola pobúrená incidentom, ktorý nastal zo streľbou na mladého reprezentanta údajným rybárom. Týmto sa chceme poďakovať aj našim členom RS, ktorí riešili danú situáciu. Všetkým slušným rybárom a kajakárom prajeme veľa krásnych zážitkov pri vode,“ napísali zástupcovia MsO Slovenského rybárskeho zväzu Piešťany.

Definitívnu bodku za incidentom dá zrejme až polícia, ktorá prípad  rieši ďalej. „Piešťanskí policajti prijali 29. 4. v uvedenej veci trestné oznámenie a prípad preverujú s podozrením na prečin poškodzovania cudzej veci. Okolnosti, za ktorých ku skutku malo prísť, sú predmetom ďalšieho policajného preverovania,“ uvidela  Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ v Trnave.

-red-

 

 

Populárne články