Úvod Aktuality Pomohli im, teraz by mali pomáhať oni

Pomohli im, teraz by mali pomáhať oni

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

V januári počas najväčších mrazov sa Piešťanoch rozdávala Polievka zo srdca. Za aktivitou, ktorú inicioval dekan Jozef Gallovič, stáli hlavne aktívni dobrovoľníci z farnosti sv 크롬 영화 다운로드. Cyrila a Metoda. Teraz prichádzajú s novým projektom. Núdznych a bezdomovcov chcú zapojiť do verejnoprospešných prác, a tak ich postupne vťahovať späť do štandardného života 윈도우 10 인터넷 익스플로러 다운로드.

nudzny
Polievka zo srdca bola úspešným projektom Fallout 4. Zohriať sa a najesť počas najväčších mrazov sa prišlo vždy do 20 ľudí. Už pri prvých koordinačných stretnutiach dobrovoľníkov s odborníkmi zo sociálnej oblasti z Mesta Piešťany a Trnavskej arcidiecéznej charity, sa hovorilo o ďalších cieľoch spring bulletin board. „Pointa bola v tom, že ak chceme ľudí bez domova posunúť ďalej, nestačí im len dať najesť. Musia vyjsť zo svojho sveta a začať sa cítiť užitoční, pričom taktiež musia pochopiť, že nič nie je zadarmo 유니코드 다운로드. Jedna vec im je pomôcť v akútnej situácii a druhá dostať ich zo stavu v akom sú. Preto sme sa dohodli, že skúsime ďalšie aktivity tak, aby sa aj oni zapojili do práce,“ hovorí dobrovoľníčka Ivana Schedlingová Download Acronis 2018.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Práve preto spolu s partnermi pripravujú dobrovoľníci ďalšiu aktivitu. Bude ňou čistenie Vážskeho ostrova  konkrétne štrkových pláží a Vrbiny v blízkosti Prúdov smerom ku kynologickému areálu v rámci Upratovania brehov Sĺňavy a Váhu organizovaného OZ Sĺňava Piešťany a Mestom Piešťany lg 유심 다운로드. Zraz je v sobotu 18. marca o 10:00 h pri Železnom moste v blízko azylového domu Domum. V prípade veľmi zlého počasia sa aktivita presunie na sobotu 25.3 Hancom Office 2007.
Zapojiť by sa mali bezdomovci i ďalší núdzni, pričom vítaní sú aj obyvatelia Piešťan, ktorým záleží na čistote lokality, ktorú v lete na kúpanie využíva množstvo domácich. Odmenou núdznym bude opäť teplá polievka a chlieb od jednej z najlepších reštaurácií v Piešťanoch 나쁜녀석들 악의도시 다운로드. „Radi pomôžeme, keď je to na dobrú vec !“ hovorí Martin Madunický z reštaurácie Le Griffon. Motiváciou pre ľudí, ktorí už nemajú príliš veľké pracovné návyky budú i hodnotnejšie potravinové balíčky zozbierané Trnavskou arcidiecéznou charitou. Do projektu sa zapojili i Piešťanské firmy Emaila a iFocus, s ktorými budú dobrovoľníci spolupracovať i na ďalších  projektoch, ak sa táto aktivita osvedčí Java 7 64-bit.

Ak chcete túto aktivitu podporiť, pomôcť môžete trvanlivými potravinami. „Budeme vďační za akúkoľvek pomoc od ľudí či od firiem – pomôžu najmä trvanlivé potraviny- paštéty, konzervy, toaletný papier a podobne. Priniesť ich môžete do Centra pomoci človeku Piešťany na A. Hlinku č. 41 vedľa Materského centra Úsmev, alebo môžete volať na 0905 117762,“ dodáva I. Schedlingová.
Pomocou je i zdieľanie správy na Facebooku či oslovenie núdznych, ktorých stretnete, aby vedeli, že sa takáto akcia bude diať.
-th-

REKLAMA