Úvod Aktuality Polícia upozorňuje na nástrahy na cestách, spomaliť sa rozhodne oplatí

Polícia upozorňuje na nástrahy na cestách, spomaliť sa rozhodne oplatí

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Policajný zbor neustále vyvíja aktivity smerujúce k zníženiu počtu dopravných nehôd, a to v úmysle chrániť životy, zdravie a majetok občanov WindowsXp Minesweeper. Blížiace sa sviatky tomu nie sú výnimkou. V piatok, 16. decembra 2016, bude viac dopravných policajtov v okolí nákupných centier s cieľom predchádzať vzniku nehôd s účasťou chodcov 블로그 다운로드. Posvietia si preto na nich, a to, ako dodržiavajú svoje povinnosti pri prechádzaní cez cestu, či nosia reflexné prvky a podobne. Všímať si však budú aj vodičov, či dajú chodcom prednosť, aj či jazdia bezpečnou rýchlosťou qr코드 파일 다운로드.

Tiež je až do nedele v celej Európe, Slovensko nevynímajúc, posledná tohtoročná akcia medzinárodnej organizácie TISPOL. Je zameraná najmä na kontrolu dodržiavania zákazu požívania alkoholu a iných návykových látok za volantom Peiko download. Kontrole sa podrobia vodiči nákladných, osobných, aj nemotorových dopravných prostriedkov.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Bezpečná jazda si vyžaduje maximálnu sústredenosť 파인 프린트 다운로드. Každodenný zhon, a mimoriadne v predvianočnom období, vyčerpáva a odvádza pozornosť. Všetci to poznáme, každú voľnú chvíľu premýšľame, čo všetko ešte musíme stihnúť, čo vybaviť, kde sa zastaviť, kým prídeme domov turbo c. Vysoké pracovné nasadenie, stres a snaha stihnúť čo najviac, vyvoláva psychickú vyčerpanosť a únavu, ktorá sa odráža aj u vodiča. Psychická únava znižuje koncentráciu, spomaľuje schopnosť reakcie, rýchleho rozhodovania linux vim. Od tohto stavu je už len krôčik k mikrospánku a okamih k vzniku nehody. Ospalosť, únava, nepozornosť a roztržitosť boli za deväť mesiacov tohto roka príčinou dopravných nehôd v priemere u 20 vodičov mesačne 안드로이드 스튜디오 다운로드.

Ak sa chystáte najmä na dlhšiu jazdu, je vhodné:
– dostatočne si pred cestou oddýchnuť,
– robiť si častejšie prestávky počas jazdy,
– v prípade pocitu prichádzajúceho mikrospánku čo najskôr zastaviť, vystúpiť, napiť sa vody, prejsť sa na čerstvom vzduchu
– vystriedať sa so spolujazdcom

Aj napriek tomu, že celkovo eviduje polícia pokles dopravných nehôd ako aj ich následkov, apelujeme na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby aj vlastnou zodpovednosťou prispeli k bezpečnosti na cestách 언더시티 다운로드.

-Prezídium Policajného zboru – Denisa Baloghová/Foto: archív-

REKLAMA