Úvod Aktuality Polícia radí ako prežiť bez ujmy na zdraví a majetku poslednú noc...

Polícia radí ako prežiť bez ujmy na zdraví a majetku poslednú noc roka

REKLAMA
Knebl

Vianočné sviatky sú za nami a máme tu Silvester a oslavy Nového roka. Policajti budú mať aj v tieto dni dlhú služby, pričom majú pre vás niekoľko rád a upozornení ako prežiť oslavy bez ujmy na zdraví, alebo majetku.

Silvester a zábavná pyrotechnika


Mnohé mestá a obce prejavili solidaritu s obeťami výbuchu prešovskej bytovky a rušia veľkolepé oslavy, takže ušetrené finančné prostriedky za zrušený ohňostroj poputujú do Prešova 고인체 폰트 다운로드. Mnohí sa však zábavnej pyrotechniky počas Silvestra nevzdávajú, preto je dôležité zopakovať si základné zásady manipulácie.

REKLAMA
Sheriff Taxi Piešťany
Chlapci na panvici

Výrobky zábavnej pyrotechniky sú predmety, ktoré obsahujú výbušninu a sú určené na vytvorenie špeciálnych efektov – či už zvukových, svetelných, dymových a pod. Mnohí už na ňu doplatili úrazmi rúk, tváre, poškodeným zrakom a neraz aj životom. Predovšetkým deti treba poučiť ako bezpečne narábať so zábavnou pyrotechnikou Phonebus movie.

Zásady správneho používania pyrotechniky:

Pri kúpe zábavnej pyrotechniky si treba dávať pozor na to, čo kupujete. Pyrotechniku kupujte len u certifikovaných predajcov a s návodom. Je nebezpečné vyrábať  si  zábavnú  pyrotechniku  doma,  či kupovať ju  od  pouličných predavačov bez návodu  na použitie gta v apk 다운로드.
Nedávajte  si výrobky zábavnej pyrotechniky  do vreciek odevov, ale  uchovávajte ich mimo svojho tela.

Pred odpálením si vždy prečítajte návod a podľa neho konajte.

Zistite, či je na pyrotechnike dosť dlhá zápalná šnúra, až potom ju zapáľte.
Rakety pred odpálením nezapichnite do zeme, ale vložte do fľaše naplnenej pieskom.  Nikdy ich neodpaľujte pod stromami, ale len na voľnom priestranstve, tak, aby neohrozovali druhých ľudí ubuntu 14.04 다운로드.

Pozor na rakety, na ktorých zhorí zápalná  šnúra a nevybuchnú. Nepribližujte sa k nim hneď a nepokúšajte sa ich opätovne odpáliť. Je to veľmi riskantné.

Nezabúdajte na tých, ktorí sa výbuchov boja – starších ľudí a zvieratá. Predovšetkým psíky veľmi zle znášajú ohlušujúce explózie m4s. Buďte preto ohľaduplní.

Odchod z domu a zábava

Mnohí trávite koniec roka s rodinou, či priateľmi mimo bydliska. Pri odchode z bytu zavrite okná a zamknite vchodové dvere. Kľúč nepatrí pod rohož, vezmite ho so sebou. Ak máte zabezpečovacie zariadenie, určite ho aktivujte. Ak máte v domácnosti časový spínač na svetlá, použite ho na vytvorenie dojmu, že byt nie je prázdny Download the Cultshow Saga Collection. Vozidlá nenechávajte na opustených neosvetlených miestach, kde nie je pohyb ľudí. V autách nenechávajte nič cenné a zlodejov nelákajte ani navigáciou na čelnom skle.

V preplnených hromadných dopravných prostriedkoch, v podnikoch, či v uliciach majte pod kontrolou osobné veci, ako sú doklady, mobil alebo peniaze mr one day. Neodporúčame mať so sebou vyššiu hotovosť. Odložené oblečenie, či kabelku v podniku majte taktiež na očiach. Pri odchode na parket nechávajte nápoj bez dohľadu. Kým sa k stolu opäť vrátite, v nápoji už môže pribudnúť droga. Po vypití môžete nad sebou stratiť kontrolu, v iných prípadoch môžete upadnúť do útlmu 레지던트 이블3 다운로드. To využije páchateľ, ktorý vám drogu do pohára pridal. V bezvládnom stave vás ľahko okradne alebo sa môžete stať objektom sexuálneho trestného činu. Ak ste drink čo i len na chvíľu nechali bez dohľadu, objednajte si radšej nový.

Ak ste pili, nešoférujte


Vodičom, ktorí sa po oslave nového roka chystajú za volant pripomíname, aby nesadali za volant, po tom ako pili alkohol autoset. Ohrozujete seba, svojich príbuzných, či známych v aute, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky. Jazda pod vplyvom alkoholu je protizákonná. Ide o priestupok a nad jedno promile alkoholu dokonca o trestný čin. Najmä však ide o zbytočný hazard a nezodpovednosť vodiča, ktorý sa takýmto spôsobom rozhodol ohroziť životy a zdravie ľudí 원산지관리사 기출문제 다운로드.

Chodci, cyklisti, chráňte svoje životy

Keďže chodci a cyklisti sú najzraniteľnejšími účastníkmi cestnej premávky, odporúčame používať pre vlastnú bezpečnosť reflexné prvky vždy. Len tak vás môže vodič dobre, ale hlavne, včas vidieť.

Chodci predvídajte, prechádzajte cez cestu na miestach na to určených, vyhýbajte sa rizikovým úsekom, nepreliezajte zábradlia, neriskujte.

Cyklisti, sledujte dianie okolo seba a vždy sa presvedčte o bezpečnom prejazde, dávajte viditeľne a včas znamenie rukou o zmene smeru jazdy, na zvýšenie svojej bezpečnosti používajte prilby, chrániče a reflexné prvky.

pplk. Ing. Denisa Bárdyová, hovorkyňa Prezídia PZ

REKLAMA
Dompek Pizza donaskova sluzba