Úvod Aktuality Polícia na Veľkú noc sprísni kontroly, pozor na alkohol za volantom

Polícia na Veľkú noc sprísni kontroly, pozor na alkohol za volantom

REKLAMA

Policajnú akciu zameranú na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, ako aj zabezpečenie maximálnej bezpečnosti účastníkov cestnej premávky, vyhlásil na 13., 17 surface 3 복구 이미지 다운로드. a 18. apríla 2017 prezident Policajného zboru  Tibor Gašpar. Každé krajské policajné riaditeľstvo na základe vlastných analýz posilní hliadky tak, aby efektívne chránili slušných účastníkov cestnej premávky. Policajti prichytili počas minuloročného veľkonočného obdobia pod vplyvom alkoholu takmer 40 vodičov motorových vozidiel a až 58 cyklistov, hliadky zadržali 38 vodičských preukazov rt jar. Do štatistík sa zapísalo dohromady 99 dopravných nehôd, o život pri nich prišla jedna osoba, tri utrpeli ťažké zranenia a 31 osôb sa zranilo ľahko Man of Mask.

Zároveň bude na slovenských cestách prebiehať dopravno-bezpečnostná akcia zameraná na kontrolu dodržiavania predpísaných rýchlostí 시크릿쥬쥬 11기 다운로드. V týždni od 17. do 23. apríla organizuje na európskych cestách spoločnú dopravno-bezpečnostnú akciu medzinárodná stavovská organizácia TISPOL, združujúca služby dopravnej polície európskych krajín 저벅가 다운로드.

REKLAMA
Dompek Pizza donaskova sluzba
Knebl
PN Taxi
Buenos pizza  burger
Chlapci na panvici
Sheriff Taxi Piešťany

Príchodom veľkonočných sviatkov predpokladáme zvýšený presun vodičov, čím sa zvýši intenzita premávky na cestách. Policajti budú podľa potreby riadiť a usmerňovať premávku na nehodových miestach a úsekoch 혜화동 다운로드. Dohľad zvýšia aj na frekventovaných križovatkách a hlavných cestných ťahoch. Policajti sa budú zameriavať predovšetkým na porušenie tých pravidiel cestnej premávky, ktoré sú príčinami vzniku dopravných nehôd 지하철 앱 다운로드. Ďalej na kontrolu dodržiavania najvyšších dovolených rýchlostí a dodržiavanie zákazu požívania alkoholu a iných návykových látok. „Pozornosť budeme venovať najmä disciplíne a ohľaduplnosti účastníkov cestnej premávky, ako aj ich správaniu voči chodcom full Pinterest image. Budeme pôsobiť preventívne, zistené priestupky budeme riešiť podľa závažnosti. Tak ako každý rok, opäť upozorňujeme, že vodiči pod vplyvom alkoholu v žiadnom prípade nepatria na cesty Obit. Takíto vodiči môžu spôsobiť nehodu aj tam, kde by tak za iných okolností neurobili. Jazda v opitosti nad jedno promile je trestným činom, za ktorý hrozí až ročné väzenie Subtitles in Spanish. Takéto prípady budeme riešiť nekompromisne, “ uviedol policajný viceprezident gen. Ľubomír Ábel.

Zhon na cestách a uliciach miest môže spôsobovať nervozitu a nesústredenosť vodičov pri šoférovaní, ako aj chodcov, ktorí na priechodoch pre chodcov nerešpektujú svetelnú signalizáciu alebo prechádzajú cez cestu mimo miest na to určených. Rozptýlená pozornosť však môže mať v konečnom dôsledku fatálne následky. Upozorňujeme všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa v preplnených uliciach navzájom rešpektovali, dodržiavali dopravné predpisy a predchádzali tak nešťastiam na cestách.

-lt/TS Prezídium Policajného zboru Slovenskej republiky/Foto: archív-

 

REKLAMA