Connect with us

Aktuality

Policajti našli kradnuté cigarety z potravín v Drahovciach a Bučanoch

Published

on

Reklama
Reklama

Policajná hliadka zadržala mužov po krádežiach s kufrom plným cigariet. Policajti išli včera, krátko po polnoci preveriť potraviny v Drahovciach, keď si pri ceste všimli odstavené auto. Muži policajtom uviedli, že strieborný Volkswagen Passat majú pokazený. Pre podozrenie, že sa mohli dopustiť nahlásenej krádeže, vykonali policajti prehliadku auta. V kufri našli odcudzené cigarety z potravín v Drahovciach, ale aj z potravín v obci Bučany, kde mali kradnúť niekoľko desiatok minút pred tým. Policajti im zaistili takmer 400 krabičiek cigariet za viac ako 880 eur.

krádež 0

Vo vozidle našli aj páčidlá, ktoré mali byť použité pri oboch vlámaniach. Na oboch prípadoch polícia od včera intenzívne pracovala a vyšetrovatelia ich obvinili zo zločinu krádeže a prečinu poškodzovania cudzej veci. Na oboch z nich spracovali návrh na väzobné stíhanie. 34-ročný muž z okresu Galanta, ktorý policajtom tvrdil, že len čakal v aute na kamaráta, bol v minulosti sedem krát súdne trestaný pre majetkovú trestnú činnosť.

Druhého, 26-ročného muža zo Sládkovičova, odsúdil súdy trikrát za krádeže. Ten je navyše obvinený aj z prečinu krádeže v Sládkovičove. Do areálu bývalého cukrovaru sa vlámal v polovici októbra a z priestorov odniesol pracovné náradie a pomôcky za 500 eur. Policajtom sa ešte v ten deň podarila časť odcudzených vecí zaistiť a muža zadržať. Za krádeže im teraz hrozí strata slobody na 3 až 10 rokov.

Reklama

krádež 1krádež 2Krádež

-TS Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave-

Populárne články