Connect with us

Aktuality

Policajti čistili staré trhovisko, za dva dni obuli desiatky papúč

Published

on

Reklama

Spoločný zásah mestskej a štátnej polície prekvapil vodičov zvyknutých parkovať priamo v centre mesta. V pondelok 29. apríla dostalo blokovacie zariadenia – tzv. papuče takmer tridsať z nich. O deň neskôr pribudli ďalší.

[singlepic id=42401 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

„Robíme preventívno-bezpečnostnú akciu zameranú na parkovanie vozidiel v centre mesta. Bude pokračovať aj na iných miestach, nie len na starom trhovisku,“ povedal 30. apríla zástupca náčelníka mestskej polície Peter Gogol.

Reklama

Krátko po 10.00 h prišlo na miesto osem štátnych a šesť mestských policajtov. V tej chvíli končila výnimka zo zákazu zastavenia pre zásobovanie. Autá, ktoré pred budovou Enzo zostali, mali v priebehu niekoľkých minúť obuté papuče. Dve vozidlá tam stáli zablokované už od včera.

Pokutu musel zaplatiť každý bez výnimky. „Je tu značka zákaz zastavenia s dodatkovou tabuľou zásobovanie od 5.00 do 10.00 h, čiže nie je možné, aby tu stáli nájomcovia bytov ani tí, ktorí zásobujú tunajšie prevádzky,“ vysvetlil Peter Gogol. Dodal, že priestor bývalého trhoviska nie je parkoviskom. „Nie sú tu žiadne parkovacie miesta, je to len holá betónová plocha. Po desiatej tu nesmie byť ani jedno auto.“

Maximálna výška pokuty za porušenie zákazu zastavenia je 60 eur. Podľa našich informácií musela väčšina vodičov zaplatiť polovicu tejto sumy.

REKLAMA

fitness sity cvicenia

Zásah vyvolal včera veľkú vlnu nevôle najmä u ľudí pracujúcich v blízkych prevádzkach. Ponosovali sa najmä na to, že nemajú kde parkovať. Zatiaľčo v uplynulých dňoch bol tento priestor preplnený autami, dnes ráno to bolo naopak. Policajti prichytili iba zopár šoférov, ktorí si tam prišli niečo vybaviť, ale v centre nepracujú.

„Pokiaľ vodiči nebudú rešpektovať pokyny vyplývajúcich z dopravných značiek, budeme aj v budúcnosti vykonávať akcie zamerané na dodržiavanie pokynov vyplývajúcich z dopravných značiek vodičmi motorových vozidiel,“ uzavrel krajský policajný hovorca Michal Hanus.

Fotogaléria z 29. apríla:

[nggallery id=2271]

Fotogaléria z 30. apríla:

[nggallery id=2272]

Text: Martin Palkovič Foto: ER/MP

Populárne články