Úvod Aktuality Podvody v mene Microsoftu pokračujú, upozorňuje polícia

Podvody v mene Microsoftu pokračujú, upozorňuje polícia

REKLAMA
original iron

Trnavskí policajti prijali za posledné týždne viacero oznámení od ľudí, ktorých podvodníci obrali o desaťtisíce eur.

„Podvodníci sa v anglickom jazyku predstavia ako skutoční pracovníci technickej podpory Microsoftu,“ hovorí Zlatica Antalová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave a dodáva: „Microsoft nikdy nekontaktujte svojich štandardných zákazníkov ako prvý, kontakt môže vyvolať ako prvý len užívateľ, nie spoločnosť.“

REKLAMA
Dompek Pizza 2021
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Podvodníci predstierajú pomoc pri technickej podpore softvéru Eternal Light. Od obete postupne vylákajú vzdialený prístup do počítača, citlivé údaje k platobným kartám (číslo karty, PIN číslo), požiadajú o zaslanie kópie občianskeho preukazu namilk sikimi magician's group. Vďaka tomu získajú prístup k počítaču a jeho obsah zablokujú. Bez vedomia a súhlasu obete dochádza k prevodu peňazí.

„Keďže podvody takéhoto rozsahu sa v mnohých prípadoch uskutočňujú zo zahraničia, vzdialenosť a legislatíva cudzích krajín značne limituje možnosti Policajného zboru, ako by mohol pomôcť svojim podvedeným občanom Linux YouTube download. Šanca na získanie ukradnutých finančných prostriedkov naspäť je tak minimálna,“ pokračuje Z. Antalová.

Toto je hlas a komunikácia jedného z podvodníkov:

Polícia upozorňuje ľudí, aby s osobami, ktoré sa prestavia ako pracovníci Microsoft, nekomunikovali, neposkytovali informácie o sebe (čísla účtov, čísla kariet, občiansky preukaz), nepovolili osobám vzdialený prístup do svojho počítača, telefónu a neposielali peniaze 시민의 불복종 다운로드.

Zdroj: KR PZ v Trnave

REKLAMA