Úvod Aktuality Tretia zbraňová amnestia by vyzbrojila malú armádu

Tretia zbraňová amnestia by vyzbrojila malú armádu

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Kriminalisticko-expertízny ústav preskúmal všetky zbrane a strelivá, ktoré ľudia odovzdali počas tretej zbraňovej amnestie. Experti preskúmali 2 857 zbraní a 41 533 ks streliva, so žiadnou z nich nebol spáchaný trestný čin. Medzi odovzdanými krátkymi zbraňami boli spravidla pištole a revolvery, z dlhých opakovacie guľovnice, brokovnice a malokalibrovky Free spss Hangul edition. Zbrane pochádzali z rôznych časových období. Zaujímavé sú najmä tie z obdobia prvej a druhej svetovej vojny. Medzi nimi sa objavila puška Sharps z obdobia americkej občianskej vojny Sever proti Juhu alebo ruská puška Winchester Model 1895 vyrábaná pre cárske Rusko 웹윤고딕 130 다운로드.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Za najväčšiu raritu možno považovať dvojak Holland&Holland New .450 „Standard“ Express Rifle v kalibri .450/.400 Nitro Express 3 ¼“ movie Lion. Tento istý model používal aj americký prezident Roosvelt. Súčasná cena nových obdobných zbraní je od 80 000 do 140 000 amerických dolárov, jej výrobca je dvorným dodávateľom pre britskú kráľovskú rodinu right base.

Tento model bol uvedený a predstavený na výstave Grand Prix v Paríži v roku 1900. Bola určená predovšetkým pre vtedajšie podmienky afrických lovov veľkej vitálnej zveri Kakao Mobile. Zdobí ju nápis „Winners of all „The Field“ Rifle Trials, London“ , teda zbraň ktorá vyhrala všetky kategórie dobového časopisu „The Field“ Download the 2019 calendar. Ako a kedy sa dostala zbraň na Slovensko nie je známe.

-TS Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky-

REKLAMA