Úvod Aktuality Počas prvej Samosprávnej kvapky krvi darovali vzácnu tekutinu obyvatelia aj zamestnanci mestského...

Počas prvej Samosprávnej kvapky krvi darovali vzácnu tekutinu obyvatelia aj zamestnanci mestského úradu

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Priestory Kultúrno-spoločenského centra Fontána sa vo štvrtok 1. decembra zaplnili darcami krvi. Ako názov podujatia napovedá, nový projekt Samosprávna kvapka krvi zorganizovalo mesto Piešťany Download chrome exe. Pracovníci Národnej transfúznej služby Trnava počas predpoludnia odobrali darcom litre vzácnej tekutiny.

IMG_7059

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

„Dnešným zámerom je spraviť trošku osvety o darcovstve Wonderland Dubbing. V poslednom období eviduje Národná transfúzna služba veľký nedostatok krvi. Opakovane vyzývala verejnosť, tak sme sa rozhodli, že zorganizujeme projekt Samosprávna kvapka krvi, ktorý plánujeme uskutočňovať tri až štyri krát do roka,“ povedala vedúca kancelárie primátora mesta Lenka Slimáková Hangul word processor. Samosprávna kvapka krvi nebola určená len pre zamestnancov mestského úradu a poslancov, ale predovšetkým pre širokú verejnosť.

Darovať krv prišlo viac ako 30 ľudí, no nie všetci sa zo zdravotných dôvodov na odberné kreslá dostali volume booster. Potenciálni darcovia totiž po registrácii museli vyplniť dotazník o zdravotnom stave, absolvovali vyšetrenie krvného obrazu, bol im zmeraný krvný tlak a svoj zdravotný stav prekonzultovali s lekárom 세카이노 오와리 다운로드. Počas odberu, ktorý trvá necelú štvrťhodinu, prišiel darca asi o 450 mililitrov krvi. Vo výstavných priestoroch vládla priateľská atmosféra, ktorá pomohla zvládnuť obavy najmä prvodarcov. Za šľachetný čin dostal každý darca zdravotný balíček tout from the stars.

IMG_7087Krv môže darovať každý zdravý človek vo veku od 18 do 60 rokov s hmotnosťou najmenej 50 kilogramov 기생수 다운로드. Darca nemôže dlhodobo užívať lieky, nesmie počas predchádzajúceho polroka absolvovať operáciu, byť tetovaný či liečený akupunktúrou. Krv rovnako nemôže darovať človek, ktorý prekonal infekčnú žĺtačku typu B alebo C, liečil sa v nedávnej minulosti antibiotikami, bol nedávno na preventívnom očkovaní, trpí hnačkou alebo má horúčky 오페라 스트리밍 다운로드.

Muži môžu darovať krv najviac 4-krát do roka, ženy iba 3-krát. Pred odberom sa odporúča zjesť ľahký pokrm, napr. pečivo, chlieb, med či ovocie 윈도우7 폰트 다운로드. Darca pred darovaním krvi nesmie fajčiť, piť alkohol a mal by si dopriať dostatok spánku. Je potrebné vziať si so sebou občiansky preukaz, preukaz poistenca a v prípade opakovaného odberu aj legitimáciu darcu Warlock Hack Download. Kompletné informácie nájdete tu.

-vv-

REKLAMA