Connect with us

Aktuality

Po záhonoch zmizla z parku aj lavička…

Published

on

Reklama
Reklama

Služby mesta Piešťany nedávno zverejnili informáciu, že za kinom Fontána niekto vytrhal čerstvo nasadený kvetinový záhon. Minulý piatok z parku zmizla aj časť lavičky so znakom barlolamača, ktoré dávali pre sezónou do poriadku. Fotografie zverejnili SMP na svojej FB stránke, kde informujú aj o aktuálnom priebehu kosby či odstraňovaní čiernych skládok.

Na novovytvorenej FB stránke SMP, Strediska verejnej zelene nájdu záujemcovia aj ďalšie aktuálne informácie, napríklad plán kosenia zelených plôch v meste, či upozornenia na čierne skládky. Jednu z nich našli dnes po upozornení Mesta Piešťany na sídlisku A. Trajana. „Pravdepodobne včera 14.06.2016 občan A.Trajana pri zdravotnom stredisku neoprávnene a veľmi neodborne orezal skupinu kríkov. Pozor, ide o závažné porušenie zákona,“ varujú zástupcovia SMP na časovej osi.

Reklama

Kosenie v Piešťanoch realizujú podľa plánu, ak to počasie dovolí, pokračovať by mali kosci na plochach za Billou odtiaľ na Teplickú (takzvaný Pentagon) a cez Staničnú ulicu ďalej na sídlisko A. Hlinku.

Zároveň zástupcovia služieb žiadajú o trpezlivosť: „Kosbu vykonávajú ľudia, nie roboty a naši zamestnanci nedokážu odplyvniť rast trávy, ktorej poveternostné podmienky v súčanosti veľmi žičia. Denne kosí vonku 20 ľudí a tí sa nezastavia. A verte, že aj technika dostáva zabrať. Ďakujeme všetkých občanom, ktorí vzniknutú situáciu chápu a veria nám, že robíme všetko preto, aby bolo čo najviac plôch pokosených.“

Zdroj: FB SMP SVZ

Populárne články