Connect with us

Aktuality

Po roku ďalšia žena pod vlakom. Za nohu ju ťahal desiatky metrov

Železniční policajti riešia včerajší incident na vlakovej stanici v Trnave. 33 ročná žena sa tam na poslednú chvíľu mala snažiť nastúpiť do už odchádzajúceho vlaku.

Published

on

Reklama

Hlásenie o osobe, ktorá mala spadnúť pod rozbiehajúci sa vlak, prijali policajti krátko po 19:30 h. Mladá žena sa pokúšala nastúpiť do posledných dverí osobného vlaku smerujúceho do Trenčína. Pri naskakovaní jej však dvere, ktoré sa automaticky pri pohybe vozňa zatvorili, mali zachytiť nohu. Ženu potom kolos ťahal niekoľko desiatok metrov. Nakoniec sa jej noha uvoľnila a skončila v koľajisku. Odtiaľ vyšla vďaka pomoci ďalších cestujúcich. Po príchode policajnej hliadky bola žena už v bezpečí, na nástupišti.

Reklama

Trnavčanka našťastie pri nebezpečnom incidente utrpela „iba“ zranenia pravej nohy. Privolaní záchranári ju potom previezli na ošetrenie do trnavskej nemocnice.

Policajná hliadka na mieste vykonala dychové skúšky nielen so samotnou aktérkou, ale aj s rušňovodičom a personálom železníc. Všetky boli s negatívnym výsledkom.

Reklama

Policajti si ženu, za jej nerozvážne konanie a porušenie zákona, predvolajú a budú ju riešiť v správnom konaní. Za spáchaný priestupok jej môže hroziť pokuta až do výšky 500 eur.

Kvôli tejto mimoriadnej udalosti mali meškanie 2 osobné vlaky a 1 rýchlik.

DO IDÚCEHO VLAKU NENASKAKUJTE

„NIKDY a za ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ sa nesnažte nastúpiť alebo vystúpiť z idúceho vlaku. Je jedno, ako veľmi sa ponáhľate. VŽDY počkajte, až kým vlak riadne nezastaví. Nielen že porušíte zákon a za takýto skutok môžete dostať vysokú pokutu, ale najmä ohrozujete svoj vlastný život a zdravie. S vlakom nevyhráte. Vďaka takémuto hazardu sa môže stať, že do cieľa svojej cesty už nikdy nedorazíte,“ upozorňuje polícia.

TS KR PZ v Trnave

Populárne články