Connect with us

Aktuality

Piešťany upratovalo 2000 ľudí

Published

on

Reklama
Reklama

V sobotu 26. marca vyvrcholilo dvojtýždňové upratovanie Piešťan nesúce názov Gesto pre čisté mesto. Aj napriek chladnému počasiu, ktoré panovalo v tento deň, upratovali brehy Sĺňavy turisti a veslári. Celkovo sa upratovania za dva týždne zúčastnilo dvetisíc dobrovoľníkov, čo je o 600 viac ako vlani.

[singlepic id=11670 w=320 h=240 float=left]„Úprimné poďakovanie za pomoc pri jarnom upratovaní brehov Sĺňavy, Váhu a Dubovej, chcem vysloviť všetkým zúčastneným školám, klubom, firmám, sponzorom a dobrovoľníkom. Spolu ich bolo 2000. Zapojili sa všetky školy Piešťan, obcí Banka, Ratnovce, Sokolovce, Moravany a Horná Streda. Ďalej Dino, Mesto Piešťany , Povodie Váhu, Služby mesta Piešťany, Marius Pedersen, SAD Trnava, Bytový podnik Piešťany, Mestská knižnica, Ekokolo, Zrnko, skauti, veslári, turisti, rybári, Jednota dôchodcov, Mobilier design, Ekom, obec Ratnovce, Camping Pullman, CVČ Ahoj a ďalší,“ vymenoval zúčastnených organizátor Michal Fiala.

Počas dvoch „upratovacích“ týždňov si prišlo k Dinovi zobrať vrecia aj 50 dobrovoľníkov, ktorí nepatrili k žiadnej skupine, škole, či organizácii, ale len jednoducho chceli pomôcť. „Stalo sa, že dve dievčatá, ktoré korčuľovali na hrádzi si vyzuli korčule a zbierali dve hodiny smeti na svahu hrádze, aj keď to pôvodne asi nemali v pláne. Zapojili sa tiež turisti z blízkeho hotela pri Sĺňave. Rád by som sa ešte touto cestou poďakoval Liborovi Puchovskému, Vidorovi Topoľčanskému, Jozefovi Kmeťovi, Anne Fialovej, Pavlovi Fialovi a Jozefovi Malíkovi, ktorí sa starali o deti a študentov počas upratovania. Veľká vďaka patrí všetkým učiteľom, profesorom a riaditeľom škôl za aktívny prístup pri organizovaní našej mládeže. Dokázali sme, že nám na našom prostredí záleží. Išli sme a verím, že pôjdeme aj ďalej príkladom v podobných pozitívnych aktivitách,“ tešil sa z úspešnej akcie Michal Fiala.

[nggallery id=593]

Reklama

Autor: db Foto: Pavol Fiala, BP, Tomáš Hudcovič

 

Populárne články