Connect with us

Aktuality

Piešťany stále vo vedení v súťaži o Žihadielko

Published

on

Reklama
Reklama

Druhé kolo súťaže o ihriská Žihadielko rozbehla spoločnosť Lidl v pondelok 16. januára a za dva týždne sa do nej zapojilo 78 321 hlasujúcich, ktorí udelili 549 377 hlasov. Medzi mestami sú v kategórii od 23 000 do 34 999 obyvateľov aj Piešťany, pričom momentálne s 23 077 hlasmi vedú poradie pred druhými Levicami, ktoré podporilo 22 244 hlasujúcich, tretie Komárno má 9716 hlasov. Súťaž bude prebiehať do 28. februára a zdá sa, že naše mesto je na najlepšej ceste získať na druhý pokus detské ihrisko v hodnote 87 000 eur. 

zihadielko

„Všetky Lidl ihriská Žihadielko spája jednotný motív rozprávkovej včielky Maje, ktorej príbehy deti, ale aj generácia ich rodičov veľmi dobre poznajú. Maja a jej priatelia sú aktívnou súčasťou herných prvkov obsiahnutých v rámci ihriska, ktorého rozmery sú 20 m x 16 m. Skladbou je určené pre deti vo veku od 2 do 12 rokov. Žihadielko so symbolom včielky Maje zaujme zaručene aj tých najmenších objaviteľov, ktorým je určená časť pri vstupe. Dopadovú plochu tvorí mäkká liata guma. Táto zóna ponúka veľa zábavy na pružinových hojdačkách, kolotoči či v domčeku určenom pre deti od 2 do 6 rokov. Samozrejmosťou je veľké pieskovisko. Práve vďaka dopadovej liatej gume sa môžu aj tí najmenší vyšantiť do sýtosti.

Dominantou zóny pre deti od 6 do 12 rokov je veľký hrad so štyrmi vežami, ktorý nabáda odvážlivcov k množstvu lezeckých výziev. Z hradu sa dá odbehnúť na dva rôzne typy hojdačiek umiestnených v zadnej časti ihriska. V tejto zóne tvorí dopadovú plochu štrk. Pri vstupe je stojan na bicykle, informačná tabuľa s prevádzkovým poriadkom a poruke je aj odpadkový kôš. Na zvýšenie bezpečnosti hrajúcich sa detí je celé ihrisko oplotené. Dostatok lavičiek rozmiestených v každej časti ihriska zabezpečí aspoň chvíľu oddychu pre deti a ich rodičov,“ informuje o prednostiach ihriska spoločnosť Lidl.IMG_5252

Reklama

-lt/Zdroj a grafika: Lidl/Foto: archív-

Populárne články