Connect with us

Aktuality

Piešťany sa už prepadli na piate miesto. Ak chceme ihrisko, zabojujme

Published

on

Reklama
Reklama

Súťaž spoločnosti LIDL o desať ihrísk s rozprávkovým motívom včielky Maje s názvom „Žihadielko“ odštartovala v stredu 27. januára. Piešťany sa snažia získať ihrisko v kategórii miest od 21 000 do 28 999 obyvateľov, ale v počte hlasov ich preskočili už Šaľa, Pezinok, Hlohovec i Vranov nad Topľou. Na prvé dve priečky strácame už takmer 10 000 hlasov, a ak chceme získať pre naše mesto ihrisko v hodnote takmer 80 000 eur, musíme zabojovať. Hlasovať sa dá každý deň až do 29. februára, tak neváhajte a navštívte stránku zihadielko.lidl.sk a v prípade, že odohráte jednoduchú minihru, môžete zahlasovať až 2- krát. 

Lidl ihrisko Zihadielko 1

Aktuálne poradie:
1. Šaľa
16954
2. Pezinok
16719
3. Hlohovec
16419
4. Vranov nad Topľou
13141
5. Piešťany
7003

Do súťaže sa vo všetkých kategóriách zapojilo dohromady 96 miest na Slovensku. V roku 2016 by malo byť postavených spolu 10 Ihrísk Žihadielko. O tom, kde konkrétne budú ihriská vybudované, rozhodne svojím hlasovaním široká verejnosť. Do hlasovania o Ihrisko Žihadielko sa môžete zapojiť od 21. januára až do 29. februára 2016. Podľa výsledkov hlasovania budú vybrané lokality s najvyšším počtom hlasov a spoločnosť Lidl začne už na jar rokovania s víťaznými mestami smerujúce k samotnej výstavbe ihriska v hodnote takmer 80 000 eur.

Reklama

Všetky ihriská spája jednotný motív rozprávkovej včielky Maje, ktorej príbehy deti, ale aj generácia ich rodičov veľmi dobre poznajú. Maja a jej priatelia sú aktívnou súčasťou herných prvkov obsiahnutých v rámci ihriska, ktorého rozmery sú 20 m x 16 m. Skladbou je určené pre deti vo veku od 2 do 12 rokov. Žihadielko so symbolom rozprávkovej včielky Maje zaujme zaručene aj tých najmenších objaviteľov, ktorým je určená časť pri vstupe. Dopadovú plochu tvorí mäkká liata guma. Táto zóna ponúka veľa zábavy na pružinových hojdačkách, kolotoči či v domčeku určenom pre deti od 2 do 6 rokov.

Samozrejmosťou je veľké pieskovisko. Práve vďaka dopadovej liatej gume sa môžu aj tí najmenší vyšantiť do sýtosti. Dominantou zóny pre deti od 6 do 12 rokov je veľký hrad so štyrmi vežami, ktorý nabáda odvážlivcov k množstvu lezeckých výziev. Z hradu sa dá odbehnúť na dva rôzne typy hojdačiek umiestnených v zadnej časti ihriska. V tejto zóne tvorí dopadovú plochu štrk. Pri vstupe je stojan na bicykle, informačná tabuľa s prevádzkovým poriadkom a poruke je aj odpadkový kôš. Na zvýšenie bezpečnosti hrajúcich sa detí je celé ihrisko oplotené. Dostatok lavičiek rozmiestených v každej časti ihriska zabezpečí aspoň chvíľu oddychu pre deti a ich rodičov.

-lt/Zdroj: zihadielko.lidl.sk-

Populárne články