Connect with us

Aktuality

Piešťany rozžiarila Noc svetiel

Published

on

Reklama

V sobotu podvečer si to do Mestského parku zamierili stovky detí s rodičmi. Prilákal ich druhý ročník Noci svetiel, ktorej organizátorom je Materské centrum Úsmev s podporou mnohých partnerov. Davy ľudí sa hrnuli do parku aj napriek nie práve najideálnejšiemu sychravému a chladnému počasiu. Pohľad na svetlo v jeho mnohorakých podobách však musel zahriať malých i veľkých.

_MG_1007_w

Reklama

Na úvod boli pripravené tvorivé dielne na terase Kursalonu. Na pódiu sa mali objaviť tanečníci zo Základnej umeleckej školy, avšak ich vystúpenie bolo počasie a šmykľavé pódium zrušené. Organizátori tak museli trošku zaimprovizovať a vystúpenie speváčky Lucie Beňačkovej presunuli zo záveru na začiatok. Piešťanku môžete už na budúci týždeň počuť vo finále speváckej súťaže Košický zlatý poklad.

w_MG_0439

Reklama

Keď vystúpenie skupiny Argolla, ktorá sa špecializuje na  tanečno – akrobatické show a jedinečné artistické programy bolo naplánované až na 19:30 h nastala v programe, krátka pauza keď si návštevníci podujatia mohli pozrieť projekcie na hoteli Slovan. Ich autorom bol grafik a animátor Peter Blaškovič.

_MG_1030_w

Tí, ktorím bolo už dlho čakať na famóznu UV šou Argolly pomaly prechádzali vyzdobeným parkom s viacerými zaujímavými svetelnými inštaláciami. Organizátori piešťanskej Noci svetiel s rozpočtom, ktorý sa nedá porovnávať s podobnými akciami v Bratislave, či v Košiciach, vďaka sponzorom a vďaka odhodlaniu a ochote množstva dobrovoľníkov, pripravili naozaj príjemné podujatie.

_MG_0690_w

Krásne svetelné efekty sa dajú vytvoriť aj z obyčajných starých CDčiek.

O pol ôsmej sa na pódium v parku postali tanečníci z Argolly a veru bolo sa na čo pozerať. Svetelné náčinie v ich rukách vytváralo jedinečné efekty.

_MG_0597_w

Nasledoval lampiónový sprievod v čele, ktorého podobne ako vlani kráčali malí trpazlíci a viedli mohutný dav cestičkou vyzdobenou stovkami sviečok od Kursalonu až ku kruhovej fontáne uprostred parku.

_MG_0644_w

Medzi svetelnými inštaláciami ste mohli vidieť napríklad lampy s motívmi z piešťanskej histórie. Symboly mesta – Barlolámača, lenko, labuť, ale aj svetelne vyzdobený bicykel. Čo so starými CDčkami predviedli šikovné „dievčatá z Úsmevu“, ktoré strávili hodiny a hodiny času pri výrobe cédečkovej siete, či cédečkových šiat.

_MG_0641_w

V parku návštevníci prešli aj nádherným svetelným tunelom, ktorí zrealizovali pracovníci zo Služieb mesta Piešťany.

_MG_0747_w

Vrcholom podujatia bola ohňová šou opäť v podaní tanečníkov z Argolly, ktorú zavŕšili pyroefektami.

_MG_0986_w

Podujatie sa uskutočnilo vďaka podpore partnerov, ktorými sú spoločnosť Magna Energia, Mesto PiešťanySlužby mesta Piešťany, MsKS Piešťany, Balneologické múzeum, OZ Pomoc ohrozenému dieťaťu, OZ Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany, Becherovka, Tenet, Plantex, Coca-Cola a Slovenskej chránenej dielni. Podujatie mediálne podporili PNky.sk, zpiestan.sk, Piešťanský týždeň.

Nech páči, prezrite si celé podujatie aj v rozsiahlej fotogalérii.

-th- Foto: Tomáš Hudcovič, Lukáš Turňa, Rastislav Herman

Populárne články