Connect with us

Aktuality

Piešťany musia hľadať nového kontrolóra, Peter Konečný vo funkcii končí

Published

on

Reklama
Reklama

Hlavný kontrolór Mesta Piešťany Peter Konečný vo svojej funkcii končí, po novom bude pôsobiť vo Zvolene. V prvom kole tajného hlasovania síce skončil na druhom mieste o jeden hlas za Petrom Chovanom, zvolenskí poslanci ho však v následne uprednostnili rozdielom 14 k 11 hlasom. Vo funkcii na piešťanskej radnici pôsobil Peter Konečný od roku 2007 a vyjadril sa, že hlavnou motiváciou pre zmenu svojho pôsobiska sú rodinné dôvody.

mestský úrad 2_resize

„Na post hlavného kontrolóra v meste Zvolen som kandidoval hlavne z rodinných dôvodov. Moja manželka pôsobí ako hlavná kontrolórka v Brezne a pravda je tá, že by som chcel tráviť viac času so svojou mamou, ktorej sa kvôli vyššiemu veku zhoršuje zdravotný stav. Svoje nové pôsobisko vnímam určite ako výzvu, nakoľko sa jedná o väčšie mesto s väčším rozpočtom, v ktorom sa bude moja práca týkať inej problematiky a plnenia iných úloh. V Piešťanoch som strávil bez pár mesiacov takmer desať rokov a na svoje pôsobenie budem určite spomínať v dobrom,“ povedal čoskoro bývalý hlavný kontrolór Mesta Piešťany Peter Konečný.

Peter Konečný by mal funkcii hlavného kontrolóra v meste Zvolen nahradiť Marcelu Krškovú a piešťanská radnica bude musieť začať čoskoro hľadať jeho nástupcu. Do funkcie ho poslanci Mestského zastupiteľstva mesta Piešťany zvolili naposledy v roku 2013, kedy v druhom kole uspel rozdielom jediného hlasu pred Libušou Zigovou. Počas svojho pôsobenia na piešťanskej radnici musel riešiť viacero závažných prípadov a častokrát bol v permanencii poslaneckých otázok.

Reklama

-lt/Zdroj: Mesto Zvolen/Foto: archív-

Populárne články