Connect with us

Aktuality

Piešťany majú prvé slovenské bezbariérové miesto pre imobilných rybárov

Published

on

Reklama
Reklama

Jaroslav Heler a Branislav Jakubec

Imobilní rybári dostali v Piešťanoch predvianočný darček v podobe zrejme prvého slovenského bezbariérového rybárskeho miesta. Vybudovali ho pri Sĺňave v areáli Združenia priaznivcov športového rybolovu neďaleko prístavu v Ratnovciach.

Prístup až k vode je bezbariérový označený fosforeskujúcou farbou, takže bude viditeľný aj v noci. Na okraji plochy pre imobilných rybárov pribudne ešte ochranné zábradlie pre absolútnu bezpečnosť telesne znevýhodnených priaznivcov rybolovu.

Priestor je určený pre mladých i starších imobilných rybárov, ktorí sa môžu ozvať na email druženia zpsrpiestany@gmail.com, alebo priamo iniciátorovi Jaroslavovi  Helerovi na číslo 0905640287. Práve ten pri príležitosti sprístupnenia rybárskeho miesta pre vozíčkarov vyspovedal slovenského paralympionika Branislava Jakubca, ktorý sa venuje rybolovu i „fotolovu“.

Reklama

„Nádherná príroda, krásne prostredie, ale hlavne na čo by som chcel poukázať  je to, že toto miesto je ako prvé a jedinečné tohto druhu na Slovensku jeho plnou bezbariérovosťou a to všetko vďaka Jarovi Helerovi. Klobúk dolu a jedno veľké ďakujem za nás všetkých ZŤP,“ okomentoval novinku B. Jakubec.

Združenie priaznivcov športového rybolovu je nezisková organizácia ľudí, ktorí sa usilujú o zlepšenie zdravotného stavu obyvateľstva hlavne u mladých ľudí. Propaguje a organizuje športovú činnosť v oblasti rybárstva, rozširuje vedomosti a zručnosti detí a zlepšuje ochranu životného prostredia. Predmetom aktivít združenia je vzdelávacia, propagačná, športová, i kultúrnospoločenská činnosť na miestnej, celoštátnej a cezhraničnej úrovni. Rovnako aktívna pomoc prírode a ochrana životného prostredia, pričom jeho snahou je tiež umožniť športový rybolov aj deťom zo sociálne slabších rodín.

Branislav Jakubec

-inf- Zdroj a foto: Združenie priaznivcov športového rybolovu

 

Populárne články