Connect with us

Aktuality

Piešťany budú hostiť záverečný Vojenský Letofest. Do VHM sa od štvrtka nedostanete

Published

on

Reklama

Ministerstvo obrany SR a Ozbrojené sily SR pripravili pre verejnosť sériu piatich letných hudobných festivalov. Vojenský Letofest sa uskutočnil v priebehu júla a augusta postupne na Zemplínskej Šírave, v Banskej Bystrici, Liptovskom Mikuláši, Banskej Štiavnici a v nedeľu 22. augusta zavŕši svoju púť v Piešťanoch.
Návštevníkov zabavia známe hudobné kapely v spojení s vojenskou hudbou. Pripravený je tiež bohatý sprievodný program vrátane preletov vojenskej techniky Ozbrojených síl SR a statických aj dynamických ukážok. Vstup na podujatie je zdarma.

Verejnosť sa môže tešiť na kapely rôznych hudobných žánrov – Zoči voči, Zverina, Bijouterrier, Heľenine oči a tiež 40-členné hudobné zoskupenie Vojenskej hudby Ozbrojených síl SR. Programom festivalu bude sprevádzať moderátor Peter „Šarkan“ Novák. Počas hudobných vystúpení budú v samostatnom stane prebiehať moderované diskusie s verejnosťou.

V priestore podujatia bude prezentácia Ozbrojených síl Slovenskej republiky formou statických ukážok vojenskej techniky, výstroja a výzbroje vrátane preletov vrtuľníkov UH-60M Black Hawk a vystúpení Čestnej stráže OS SR. Pripravené budú tiež informačné stánky rezortu obrany a verejnosť sa môže tešiť na stretnutia so športovcami Vojenského športového centra DUKLA Banská Bystrica.
Vojenský Letofest bude mať tiež charitatívny rozmer – kúpou trička bude môcť verejnosť podporiť dobrú vec a miestne neziskové organizácie. Pripravená bude tiež benefičná dražba športového vybavenia špičkových reprezentantov VŠC DUKLA, napríklad Adama a Andreasa Žampovcov, Mateja Tótha, Eleny Kaliskej a ďalších.
Letofest v Piešťanoch začína v nedeľu 22. augusta o 14:00 h. Vstup je zdarma.

Vojenské historické múzeum bude dočasne uzavreté

Od 19. augusta 2021 (štvrtok) do 21. augusta 2021 (sobota) budú z prevádzkových dôvodov zatvorené pre verejnosť obe stále expozície Vojenského historického múzea v Piešťanoch. Dôvodom pre ich uzatvorenie je príprava priestorov pre uskutočnenie záverečného letného hudobného festivalu Vojenský Letofest.
VHÚ Bratislava si týmto dovoľuje si   požiadať potenciálnych návštevníkov o trpezlivosť a toleranciu.
visitpiestany.sk, Vojenský historický ústav Bratislava Foto: FB Vojenský Letofest

Reklama

Populárne články