Connect with us

Aktuality

Piešťanský región chcú propagovať spoločne

Published

on

Reklama
Reklama

Už v polovici januára má prísť k dohode na vzniku regionálneho združenia cestovného ruchu, do ktorého budú zapojené Piešťany, Moravany nad Váhom, Banka a podnikateľské subjekty z tejto oblasti.

[singlepic id=19476 w=320 h=240 float=left]„Skúsime sa na všetkom dohodnúť do 15. januára 2012, aby sme počas marca mohli urobiť ďalšie kroky na podporu činnosti takéhoto združenia,“ citoval primátora Rema Cicutta spravodaj Radnica informuje. Združenie má byť jedným z prvých, ktoré využijú novelu zákona o cestovnom ruchu. S platnosťou od 1. decembra 2011 štát podporuje cestovný ruch dotáciami pre takéto organizácie. Ich výška môže byť maximálne 90 % vybratej dane za ubytovanie vo všetkých členských obciach oblastnej organizácie v roku, ktorý predchádza uplynulému rozpočtovému roku.

Prvé rokovania medzi primátorom a starostami obcí sa uskutočnili koncom novembra. Záujem stať sa členmi už deklarovali aj podnikateľské subjekty – Slovenské liečebné kúpele Piešťany a hotely Máj, Park a Sandor Pavillon. Na začiatku i počas existencie takéhoto združenia sa môže pripojiť každý subjekt cestovného ruchu. Cieľom je spolupráca a spoločná propagácia regiónu. Dotácie od štátu totiž musia byť podľa zákona použité na marketing a rozvoj infraštruktúry v prospech všetkých členov.

Prvým fungujúcim príkladom spoločnej propagácie jedného regiónu je Klaster Liptov. Organizácia destinačného manažmentu vznikla v roku 2008 spojením podnikateľov a samospráv. Vlani zaznamenal región nárast návštevnosti o 17 percent oproti roku 2010. Podľa riaditeľky Klastra Liptov Dariny Bartkovej k rastu turizmu prispela aj regionálna karta a moderný rezervačný systém, ktorý umožňuje návštevníkom vybrať si dovolenku a zaplatiť ju prostredníctvom internetu.

Reklama

Text: Martin Palkovič

Populárne články