Connect with us

Aktuality

Piešťanský projekt je nominovaný na prestížnu medzinárodnú cenu

Občianske združenie Úsmev pre druhých sa spomedzi 280 projektov zo 6 krajín dostalo do finálnej tridsiatky projektov ceny SozialMarie. Jedna z najstarších svetových cien pre sociálne inovácie s veľkým dopadom oslavuje okrúhle dvadsiate výročie.

Published

on

Reklama

Expertná porota vybrala medzi finalistov aj slovenský projekt Inovácie v krízovej intervencii. „Sme veľmi radi, že našu prácu vysoko hodnotia v zahraničí. Vďaka našej platforme dnes pomáhame viac ako 1300 rodinám so zdravotne znevýhodneným členom. Ďalšie desaťtisíce mesačne prichádzajú na naše webstránky po relevantné informácie,“ hovorí koordinátor činností združenia Miro Béreš.

Spolu s tímom vytvorili digitálne nástroje, ktoré sieťujú rodiny s raritnými diagnózami či vytvárajú priestor na sociálnu, komunitnú či odbornú pomoc. „Dnes naše riešenie pripravujeme na medzinárodné škálovanie, a otvárame sa aj ďalším ohrozeným skupinám. Pred nami je veľa práce s cieľom pomáhať v krízových situáciách a šíriť dobro,“ hovorí.

Reklama


V týždni od deviateho do šestnásteho apríla prebieha hlasovanie o Cene verejnosti 2024. Zapojiť sa môžu obyvatelia centrálnej Európy pridaním hlasu na stránke organizátora. „Takúto službu potrebujeme všetci. Nikdy nevieme, kedy príde situácia, v ktorej budeme hľadať riešenie pre problém, ktorému čelíme. Sami sme si to zažili. Takéto prestížne ocenenie možno pomôže otvoriť otázku pravidelného financovania tejto registrovanej sociálnej služby. Každý váš hlas nás nasmeruje bližšie,“ vysvetľuje Miro Béreš.

Piešťany sa tak môžu ocitnúť na prestížnej mape sociálnych inovácií. Počas dvadsiatich rokov sa to podarilo trom slovenským projektom. Hlasovať môžete kliknutím sem.

Reklama

TS

Populárne články