Connect with us

Aktuality

Piešťanskí rotariáni venujú deťom v meste mobilné dopravné ihrisko

Published

on

Reklama
Reklama

Mesto Piešťany dostane mobilné detské dopravné ihrisko. Jeho obyvateľom ho venuje Rotary klub Piešťany. Slávnostné odovzdanie sa uskutoční v sobotu 31. 5. 2014 o 10. hodine na Námestí slobody, pričom ihrisko bude prístupné verejnosti v čase od 9.oo do 14.oo h.

[singlepic id=39588 w=520 h=340 float=center]

„Hlavnou myšlienkou tohto projektu je prevencia a výučba dopravnej výchovy pre deti predškolského veku a základných škôl. Nakoľko v Piešťanoch nie je dopravné ihrisko, rozhodli sme sa kúpiť ho a v spolupráci s mestskou políciou ho sprevádzkovať,“ vysvetlil sekretár Rotary klubu Piešťany Eugen Hallo. Menšie mobilné dopravné  ihrisko zakúpila piešťanská mestská polícia už vlani. Aktuálne darované ihrisko a to čo už policajti vlastnia, by sa mali dať navzájom prepojiť a podľa potreby používať spolu.

Nové mobilné dopravné ihrisko obsahuje všetko, s čím sa v dopravnej premávke možno stretnúť – priechody pre chodcov, križovatku, kruhový objazd, 25 dopravných značiek a 2 plnohodnotné semafory. Jeho súčasťou je aj samostatná dráha s prekážkami pre bicyklistov. Ihrisko má rozmery 14 x 20 metrov, je zložené zo špeciálnych dielov hrúbky 6 mm, vďaka čomu sa dá dokúpením ďalších dielov zväčšiť.  Výhodou mobilného dopravného ihriska je práve jeho mobilita, takže je možné umiestniť ho napríklad priamo v školách a predškolských zariadeniach, v zime ho môžu využívať žiaci aj v telocvičniach. 

Reklama

Celkové náklady projektu mobilného dopravného ihriska predstavujú 5-tisíc eur a piešťanskí rotariáni ich hradili výlučne z aktivít svojho klubu.

REKLAMA

FDS2014_banner700x600_def1

Využili na to okrem iného výťažok z tohtoročného charitatívneho plesu. Pokračujú tak v tradícii použitia peňazí získaných na plesoch hlavne pre deti. V predchádzajúcich rokoch takto klub podporil Nemocnicu A. Wintera, ktorej kúpil resuscitačný prístroj pre novorodencov a automatický dávkovač liekov, kúpil a inštaloval zariadenia pre materské škôlky, finančne podporil športové kluby a folklórne súbory. Časť peňazí išla aj do oblasti kultúry, keď dotoval reštaurovanie exponátov balneologického múzea a podobne.

Zdroj: TS/red Ilustračné foto: mp

Populárne články