Connect with us

Aktuality

Piešťanskí lekári výpovede stiahli

Published

on

Reklama

Drvivá väčšina lekárov, ktorí hrozili odchodom z Nemocnice Alexandra Wintera, svoje výpovede stiahli. Informáciu z prostredia nemocnice dnes potvrdila asistentka riaditeľa NAW Mária Baďurová.

[singlepic id=9108 w=320 h=240 float=left]Podľa jej slov, zo všetkých lekárov trvajú na svojich výpovediach už len dvaja, ale aj to sa vraj môže do pondelka zmeniť. Z akého oddelenia sú, nechcela konkretizovať. „Podstatné je, že poskytovanie zdravotnej starostlivosti nebude ohrozené a od decembra fungujeme v normálnom režime,“ povedala Mária Baďurová.

Reklama

Situácia okolo výpovedí lekárov bola po celý čas dosť nejasná. Odísť malo asi 24 ľudí. „Táto nemocnica môže fungovať ďalej a bude fungovať ďalej, o tom som presvedčený,“ odpovedal 7. októbra, týždeň po podaní výpovední riaditeľ nemocnice Róbert Mamrilla na otázku, či je bez odchádzajúcich lekárov ohrozená starostlivosť o pacientov alebo existencia niektorých oddelení.

Po celý čas médiám nedal k situácii stanovisko šéf miestnych lekárskych odborov Alan Suchánek, ktorý je zástupcom zamestnancov v správnej rade nemocnice.

Reklama

Text: Martin Palkovič Ilustr. foto: Tomáš Hudcovič

Populárne články