Connect with us

Aktuality

Piešťanskí hasiči skončili na krajskej súťaži druhí

Published

on

Reklama
Reklama

Vo štvrtok 17. mája sa v Galante uskutočnil 22. ročník Krajskej súťaže v hasičskom športe. Zastúpenie medzi Okresnými riaditeľstvami Hasičského a záchranného zboru (OR HaZZ) mali aj príslušníci OR HaZZ v Piešťanoch v zložení Piešťany a Hlohovec.

Hasiči si najskôr zmerali sily vo výstupe do 4. podlažia cvičnej veže na tamojšej hasičskej stanici. Odtiaľ sa presunuli na galantský futbalový štadión, kde absolvovali beh na 100 metrov cez prekážky, štafetu na 4 x 100 metrov a na záver požiarny útok.

Napriek nepriaznivému počasiu bola súťaž výborne zorganizovaná. Panovala vynikajúca atmosféra, súťažiaci boli veľmi disciplinovaní a bojovali s hasičským srdcom do posledného súťažného pokusu, za čo im patrí môj obdiv a veľká vďaka,“ prezradil nám tréner športového družstva kpt. Ing. Daniel Valkovič z OR HaZZ v Piešťanoch.

Reklama

V troch zo štyroch disciplín skončili piešťanskí hasiči na 2. mieste, čo sa premietlo aj do výslednej striebornej priečky. Predbehli ich len trnavskí hasiči. Na 3. mieste skončil OR HaZZ v Senici, na 4. mieste OR HaZZ v Galante, na 5. mieste OR HaZZ v Skalici a na 6. mieste OR HaZZ v Dunajskej Strede.

-vv, foto: archív OR HaZZ v Piešťanoch-

Populárne články