Connect with us

Aktuality

Piešťanské zlodejky prerezali dôchodkyni tašku

Published

on

Reklama

Polícia obvinila z krádeže dve ženy. Ľudí varuje, aby boli pri nakupovaní v obchodných centrách aj na vianočných trhoch opatrní.

Miroslava (27) a Zdeňka (49) z Piešťan sú obvinené z prečinu krádeže. V piešťanskom obchodnom dome mali 81-ročnej dôchodkyni prerezať tašku prevesenú cez plece a odcudziť peňaženku a doklady. „Polícia podozrivé ženy vypátrala a obvinila z krádeže. Obom v prípade uznania viny hrozí odňatie slobody na dva roky,“ informovala policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Reklama

Polícia podľa jej slov apeluje na obozretnosť občanov: „Na trhoch a v nákupných centrách sa zvyšuje koncentrácia osôb, čo môže byť živnou pôdou pre zlodejov. Odporúčame občanom, aby boli zvlášť opatrní na svoje veci, mali tašky a peňaženky pod dohľadom. Často sa stretávame s tým , že v zápale nakupovania, najmä ženy, položia voľne tašku do nákupného košíka a venujú sa tovaru. Zlodejom stačí len niekoľko sekúnd a kým sa otočíte naspäť, môžete byť bez kabelky. Zásadne treba mať kabelky v ruke alebo na pleci vpredu. Aj zlodeji chcú mať Vianoce a neopatrných ľudí si vystriehnu, všímajú si, ako počas nakupovania narábate s osobnými vecami. Muži často nosia peňaženky v zadných vreckách, kde sú viditeľné. Stačí vyvolať menšiu tlačenicu, napríklad pri stánku s občerstvením, a ten, kto dovtedy tvrdil, že mne sa nemôže stať, že mi zo zadného vrecka niečo ukradnú, zrazu zistí, že sa mýlil a nemá čím zaplatiť. Preto nedajte šancu zlodejom a nenechajte si pokaziť sviatky tým, že sa stanete obeťou krádeže a za vaše peniaze si radosť urobí niekto iný.“

Zdroj: Krajské riaditeľstvo PZ

Reklama

Populárne články