Connect with us

Aktuality

Piešťanské parkovanie medzi najčítanejšími článkami na sme.sk

Published

on

Reklama

Portál sme.sk včera zverejnil článok s titulkom „Mesto stráca na parkovnom. Ľudia uprednostňujú Aupark“, ktorý si za deň pozrelo približne 20-tisíc ľudí a patrila mu piata priečka v rebríčku čítanosti za 24 hodín. Hovorí sa v ňom o tom, že Mesto Piešťany, prichádza o peniaze za parkovanie, pretože ľudia parkujú v Auparku zadarmo.

[singlepic id=8716 w=320 h=240 float=left]V článku nebolo citované žiadne vyjadrenie zástupcu alebo pracovníka MsÚ Piešťany, ktorý by potvrdil, alebo vyvrátil tvrdenie, že Mesto Piešťany stráca na parkovnom. Realitou je, že parkovisko v Auparku je neustále plné, a že tam naozaj parkujú aj ľudia, ktorí neprišli na nákupy. Podľa vyjadrenia Márie Juritkovej, PR manažérky Auaprku, ktoré bolo citované v článku, Aupark neplánuje spoplatnenie parkovania.

Reklama

Pod článkom sa rozvinula aj bohatá diskusia napríklad na tému, či je parkovanie v centre Piešťan za 0,5 eura za hodinu a 1 euro za každú ďalšiu aj začatú hodinu drahé alebo nie. Jeden z diskutujúcich považuje spoplatnenie parkovania len za ďalšiu formu dane. Ďalší tvrdí, že v Trnave sa dá parkovať za 1 euro celý deň. Spomínali sa tiež parkovacie [singlepic id=8717 w=320 h=240 float=right]karty, z ktorých najdrahšia stojí v Piešťanoch 25 eur na rok, ale aj to, že by bolo potrebné v Piešťanoch postaviť parkovací dom. Podľa vyjadenia diskutéra s nickom Hoose je karta za 25 eur dobrá alternatíva pričom ďalej píše: „Pre porovnanie tu v Žiline stojí karta 887€/1rok/celé mesto. Nie, to nie je žart… Takže Piešťany sú na tom celkom dobre, 25 by som určite zaplatil – je to celkom výhodné. Áno, postaviť veľký parkovací dom by bolo fajn, ale aby bol strážený a mal kamerový systém. To by sme tu na SVK chceli asi moc.“

Rozoberala sa tiež možnosť parkovať vyznačených miestach na uliciach, kde sa diskutujúci zhodli na tom, že je to problém, keďže mnohé miesta sú obsadené po celý deň jedným a tým istým vozidlom, ktorému sa podarilo zaparkovať v skorých ranných hodinách.

Reklama

Aký je váš názor na parkovanie v Piešťanoch?

Autor: ht  Ilustračné foto: Tomáš Hudcovič

Populárne články