Connect with us

Aktuality

Piešťanské nakúkanie: Pozrite sa ako vyzerá zabudnutá fontána pred Slovanom

Published

on

Reklama

Neznámy autor upozornil na problém chátrajúcej kultúrnej pamiatky netradičným spôsobom. K plotu, ktorý obklopuje jednu z niekedy najkrajších častí mestského parku, postavil rebrík. Okoloidúci môžu vďaka tejto inštalácii zistiť, ako sa na obľúbenom verejnom priestore odrazilo štvrťstoročie nezáujmu.

[singlepic id=54955 w= h= float=center]

Reklama

REKLAMA

heaven rest

Reklama

Rebrík s tabuľkou a nápisom Piešťanské nakúkanie sa objavil pred hotelom Slovan dnes ráno. Historická fotografia zobrazuje, ako bývalá fontána vyzerala kedysi. V akom stave je dnes zistí každý, kto pomocou rebríku nakukne za plot.

Je za ním vysoká burina a nič už nenasvedčuje tomu, že kedysi išlo o obľúbené miesto oddychu pre obyvateľov aj návštevníkov Piešťan. Ešte pred pár rokmi stáli v tomto priestore vzácne plastiky, po veternej smršti, ktorá jednu z nich zničila, ich dali Slovenské liečebné kúpele Piešťany a. s. opraviť. Dnes stoja za hotelom Thermia Palace a na pôvodné miesto sa v dohľadnej dobe určite nevrátia. Kúpele vlastnia priestor za plotom aj zrúcaninu hotela Slovan.

Piešťanské nakúkanie je zaujímavým spôsobom, ako upozorniť na boľavé miesta verejného priestoru v našom meste. Podobných rebríkov, by sa teda mohlo v Piešťanoch objaviť viac.

[singlepic id=54951 w= h= float=center]

[singlepic id=54952 w= h= float=center]

[singlepic id=54953 w= h= float=center]

[singlepic id=54954 w= h= float=center]

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články