Connect with us

Aktuality

Piešťanci zobrali všetky tituly z Majstrovstiev Slovenska vznášadiel

Published

on

Reklama
Reklama

Počas Česko – Slovenského poháru vznášadiel s medzinárodnou účasťou, ktorého spoluorganizátom bol Klub vodného motorizmu a vodných športov Piešťany a konal sa v posledný septembrový víkend v Zábřehu pri Ostrave, sa Piešťancom darilo.

Ostrava 2014 020

Súčasťou preteku boli aj Majstrovstvá Slovenska vznášadiel. Na pretekoch sa zúčastnili pretekári z Rakúska, Talianska, Česka a Slovenska. Preteky mali vysokú športovú úroveň. Jazdilo sa v štyroch kategóriách FS, F50, FN, a FJ. Vyvrcholením podujatia bol OPEN pretek, kde jazdili spolu všetky kategórie  a štart bol systémom Le Mans.

Ostrava 2014 067

Reklama

REKLAMA

kia akcia

OPEN pretek vyhral Presotto Renato z Talianska druhý skončil Baláž Jaroslav ml. a na treťom mieste sa umiestnil Baláž Jaroslav st. z Piešťan. V medzinárodných pretekoch v kategórii FS sa umiestnil na prvom Baláž Jaroslav ml. z Piešťan, na druhom mieste sa umiestnil Presotto Renato z Talianska, a na treťom mieste sa umiestnil Stelzhammer Anderew z Rakúska. Majstrami Slovenska sa stali  v kategórii FS Baláž Jaroslav ml., v kategórii F50 Baláž Jaroslav st., v kategórii FJ Hejna Vojtech, a v kategórii FN Baláž Ladislav, všetci z Klubu vodných motoristov a vodných športov Piešťany.

(Text: Martina Bábiková, foto: V. Todt)

Populárne články