Aktuality

Piešťanci získali na novoročnom vodnopólovom turnaji 3. miesto

Vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany začali novú sezónu na novoročnom vodnopólovom turnaji o pohár mesta Prešov. Turnaja sa ešte zúčastnili mužstvá domácej Slávie PU Prešov, PVK Vrútky a ŠKP Košice. Hralo sa systémom každý s každým, čo bolo celkovo 6 zápasov.

[singlepic id=39227 w=520 h=340 float=center]

V úvodnom zápase sa piešťanci stretli s Vrútkami s ktorými počas celého zápasu prehrávali. Na konci III. štvrtiny mali Vrútky štvorgólové vedenie v pomere 10:6. Poslednú štvrtinu však začali piešťanci hrať osobnú obranu po celom ihrisku, zápas sa im podarilo zdramatizovať a 15 sekúnd pred koncom Polák vyrovnal na 11:11. Vrútkam sa však podarilo streliť súčasne so záverečnou sirénou víťazný gól a zvíťazili 12:11.

Góly KVP: 4- Polák, 3- Ferančík, 2-Stančík, 1-Matej Berlanský, Žák

V druhom zápase sa Piešťanci stretli s mužstvom ŠKP Košice, ktoré bolo doplnené o viacerých juniorov. Prvé dve štvrtiny boli veľmi vyrovnané a na ich konci vyhrávali Košice 4:3. Vo zvyšných dvoch štvrtinách sa už presadili lepšie plavecky a kondične pripravení Košičania, ktorý zvíťazili celkovo 11:5.

Góly KVP: 2 – Ferančík, Žák, 1 – Stančík

V poslednom zápase na turnaji hrali piešťanskí pólisti v priamom súboji s domácim Prešovom o konečné 3. miesto na turnaji. O  víťazstve Piešťan 14:7 sa rozhodlo v III. a IV. štvrtine, ktorú vyhrali  4:0 a 4:1 a celkovo teda obsadili na turnaji 3.miesto.

Góly KVP: 5 – Ferančík, 4-Žák, 3 – Matej Berlanský, 2-Polák

Na turnaji sme odohrali tri kvalitné a  vyrovnané zápasy. Mrzieť nás môže prehra o jeden gól s Vrútkami zvlášť keď Vrútky dali rozhodujúci gól v záverečnej sekunde zápasu. V prípade remízy by sme skončili na druhom mieste, nakoľko sme mali lepšie skóre ako Vrútky. Výsledky ostatných zápasov:

Prešov – Košice 8:20, Prešov – Vrútky 6:7, Košice Vrútky 19:8