Connect with us

Aktuality

Piešťanci vyhrali detské ihrisko, mesto vybuduje ďalšie dve

Published

on

Reklama
Reklama

Spoločnosť Lidl zverejnila oficiálne výsledky súťaže o detské ihriská Žihadielko. V kategóriu miest od 23 000 do 34 999 obyvateľov vyhrali Piešťany. Hlasujúci naklikali a nahrali pre víťazné mesto 84130 hlasov. Druhé skončili Levice, ktoré mali o tisíc hlasov menej.zihadielko LIDL

Piešťany sa uchádzali o ihrisko od Lidlu aj vlani, avšak s 25-tisícmi hlasov skončili vo svojej kategórii na piatom mieste. Víťazom sa medzi mestami do 35-tisíc obyvateľov v roku 2016 stala Šaľa so 134326 hlasmi a druhý skončil Pezinok so 126284 hlasmi. V minulom roku však uspelo susedné Vrbové, ktoré v kategórii miest do 11-tisíc obyvateľov získalo 118572 hlasov a obsadilo druhú priečku. Vrbovčania sa tak už od júla minulého roka hrajú na novom ihrisku.

Tento rok boli Piešťanci a ich podporovatelia aktívnejší. Radnica zorganizovala v rámci kampane súťaž o vecné ceny a prostredníctvom letákov a inzercie v tlačených médiach vyzývala obyvateľov k hlasovaniu. Internetové média podporili promovanie súťaže bez nároku na odmenu, avšak hlavne obyvatelia navzájom sa motivovali k hlasovaniu napríklad na sociálnych sieťach.

Podľa zverejnených vyjadrení radnice má nové ihrisko vyrásť buď v lokalite F. E. Scherera alebo na Vážskej ulici. Ihrisko Žihadielko je určené pre deti od 2 do 12 rokov. Jeho rozmer je 16 x 20 m a bude sa na ňom nachádzať osem herných prvkov. Rozdelené je do dvoch zón podľa veku detí – 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov. Tomu sú prispôsobené aj dopadové plochy: pre menšie deti to je EPDM liata guma, pre väčšie štrk. Lidlom uvádzaná cena ihriska je 87 tisíc eur.

Reklama

Mesto Piešťany plánuje podľa rozpočtu schváleného poslancami vybudovanie dvoch ihrísk v sume 40-tisíc eur. Predbežne sa počíta s lokalitami Vážka, Lodenica a Kocurice.

Vlani pribudli v Piešťanoch dve ihriská, na ktoré bolo vyčlenených rovnako 40-tisíc eur. Na Prednádraží vzniklo detské ihrisko s kolotočom, rôznymi druhmi hojdačiek, šmykľavkou, lanovou pyramídou a hracím domčekom. Na prelome rokov 2016 a 2017 sa nového detského ihriska dočkali tiež deti z Valovej ulice. Nainštalované tu boli štvorvežová zostava, lanová dráha, kolotoč s volantom a rôzne druhy hojdačiek, pričom v dohľadnej dobe by mali byť dokončené aj dopadové plochy, ktoré v zime nebolo možné zrealizovať. Na prednádraží bude na jar dokončená šmýkačka na trávnatom kopci, ktorú tiež pre sadanie hliny nebolo možné nainštalovať hneď.

-th- Ilustračné foto: zihadielko.lidl.sk

Populárne články