Connect with us

Aktuality

Piešťanca s kartónovými značkami na aute, riešili policajti v Seredi

Policajti zo Serede pri včerajšej nočnej službe stretli poriadne divný úkaz. Už z idúceho auta videli, že zadné značky na Škode sú fejk a za pomoci majákov dali vodičovi znamenie, aby zastavil.

Published

on

Reklama
Reklama


Štyridsaťročný vodič z Piešťan takto jazdil v pondelok 5. septembra večer po meste Sereď. „Pri sebe nemal absolútne nič, ani vodičský preukaz, nepredložil žiadne platné doklady od vozidla, auto nemalo STK ani EK kontrolu. A navyše obe evidenčné čísla na vozidle boli z kartónu, na ktorom boli obyčajnou fixkou vykreslené znaky a čísla,“ informovala polícia v tlačovej správe.

Po lustrácii vodiča a vozidla policajti zistili, že muž má zadržaný vodičský preukaz a neabsolvoval odborné preskúšanie. Ďalej, že na vozidle boli už zadržané aj obe ŠPZ a nemá platnú STK a EK.

Seredskí policajti mu na mieste ďalšiu jazdu zakázal, pričom všetky závažné priestupky zadokumentovali a spis predložia správnemu orgánu na rozhodnutie o vine a treste. Piešťancovi hrozí v správnom konaní pokuta až do výšky 1300 eura 60 mesiacov zákaz činnosti viesť akékoľvek motorové vozidla.

Reklama

TS KR PZ v Trnave / red

Populárne články