Connect with us

Aktuality

Petícia: Satanisti z Iron Maiden, nie ste tu vítaní

Published

on

Reklama

Zástupcovia Spoločenstva svätého Jozefa rozbehli na internete podpisovú akciu proti vystúpeniu britskej heavymetalovej kapely na piešťanskom letisku.

[singlepic id=43564 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

V petícii sa okrem iného píše: „My občania SR vyjadrujeme nesúhlas s verejnou propagáciou satanizmu a nenávisti voči Bohu na Slovensku. Dňa 27. júna príde na Slovensko heavymetalová skupina Iron Maiden. Táto skupina je známa propagáciou okultizmu, uctievaním okultných symbolov a nenávisti voči čomukoľvek svätému.  Svojimi piesňami vzdáva úctu tomu, kto najviac nenávidí Boha i ľudí. Podpisom tejto petície preto vyjadrujeme nesúhlas s verejným uctievaním zla a satana skupinou Iron Maiden, ako aj s ich príchodom na Slovensko. Iron Maiden, nie ste tu vítaní!“

Reklama

„Koncert jednej z najväčších svetových legiend určite kvôli petícii organizovanej nejakou pochybnou skupinkou ľudí schovávajúcich sa za svätého Jozefa nebudeme rušiť,“ reagoval za oganizátorov festivalu Topfest Dudan Drobný z agentúry Duna. Členovia kapely podľa jeho slov uctievanie okultných symbolov a satana opakovanie dementovali. „Podľa dokumentu, ktorý som videl k tomuto turné v Južnej Amerike, Mexiku, Ekvádore, Kolumbii – v čisto katolíckych štátoch boli na koncertoch Iron Maiden prítomní aj kňazi, ani v Európe sa nad tým nik nepozastavuje, napr. v katolíckom Poľsku budú až dva koncerty, to len slovenská bigotnosť je do neba volajúca,“ dodal D. Drobný.

Spoločenstvo svätého Jozefa stojí podľa informácií na svojom webe za kňazmi „ktorí boli z katolíckej cirkvi exkomunikovaní po tom ako sa verejne oddelili od všetkých heréz v katolíckej cirkvi.“ Názory jeho členov saj preto nemusia zhodovať s názormi predstaviteľov katolíckej cirkvi.

O stanovisko k petícii sme požiadali hovorcu Trnavskej arcidiecézy aj zástupcu Spoločenstva svätého Jozefa.

Aktualizované (6. júna 9.33 h): „Nejde nám tak ani o to, aby bol koncert zrušený, ako skôr o to, aby sa kresťania a všetci ľudia dobrej vôle zjednotili a vyslali jasný signál, že nesúhlasia s propagáciou satanizmu či okultizmu na Slovensku. Tento rok je 1150. výročím príchodu svätého Cyrila a Metoda na územie Veľkej Moravy. Práve vďaka odvahe a verejnému vystupovaniu týchto našich svätcov mohol aj Slovenský národ prijať kresťanstvo,“ konštatoval Milan Meluch zo Spoločenstva svätého Jozefa.

Text: Martin Palkovič Foto: Topfest

REKLAMA

bike-centrum

Populárne články