Connect with us

Aktuality

Park budú zdobiť opäť stovky fotografií. Park Foto sa pokúsi o rekord

Published

on

Reklama
Reklama

Mestský park bude najbližšiu sobotu plný fotografií. Uskutoční sa tu už 13. ročník  festivalu kreatívnej fotografie a výstava v plenéri Park Foto.  O najlepších fotografiách bude okrem verejnosti po prvý raz rozhodovať medzinárodná porota. Fotografi sa pokúsia tiež o zápis do Slovenskej knihy rekordov.

Podujatie sa  v piešťanskom Mestskom parku koná po dvanásty raz, keďže v roku 2017 sa pre nepriazeň počasia uskutočnilo na Kolonádovom moste.  Najväčšiu slovenskú výstavu fotografií pod holým nebom s podporou reklamných partnerov organizuje občianske združenie Piešťanský fotoklub. Spolu s alegorickým Kvetinovým korzom ako súčasťou tradičnej floristickej súťaže Victoria Regia sa Park Foto  stalo súčasťou každoročného neoficiálneho ukončenia letnej sezóny v Piešťanoch. Organizátori tento rok obohatili podujatie o možnosť vyskúšať si produkty FUJIFILM, ale aj techniku rôznych iných značiek z požičovne FOTO ZOLO počas celého podujatia.

Prvý krát v historii Park Foto bude rozdhodovať o najlepších fotografiách medzinárodná porota. Jej členmi sú fotograf Martin Ježík  z Trenčína, ktorý prijal  pozvanie už po niekoľký krát. Jozef Keppert, ktorý pôsobí v Galante dlhoročne sa venuje organizovaniu výstav nielen na Slovensku, ale i v zahraničí. V minulosti pôsobil ako metodik Krajského osvetového strediska Západoslovenského kraja. Za svoju dlhoročnú prácu získal množstvo ocenení. A v neposlednom rade Béla Szabó, dlhoročný organizátor Fotopiknikov v Győri, člen fotoklubu a pedagóg, ktorý pricestuje v spoločnosti svojich študentov, autor publikácií, organizátor fotovýletov v Maďarsku a aj inde. Práve fotopiknik v maďarskom meste Győr, bol inšpiráciou pre zrod myšlienky ParkFota.

Tento rok aj pokus o slovenský rekord

Novinkou  ročníka je pokús získať 1. zápis v slovenskej knihe rekordov a to ako „Najvyšší počet fotografií vystavených pod holým nebom na Slovensku“. Aj vy teda môžete svojou účasťou podporiť vytvorenie rekordu a okrem toho stráviť príjemný deň v príjemnom prostredí s príjemnými ľuďmi.

Tento deň v pre fotografov i príležitosťou rozšíriť svoju zbierku o zaujímavé momentky. Victoria Regia je prehliadkou prác profesionálnych aranžérov i študentov, ktoré budú zdobiť KSC Fontána a nákupné centrum Aupark už od štvrtka 20. septembra. Kvetinové korzo je už tradične veľmi navštevovaným podujatím. Alegorické vozy sú fotogenickým objektom pre fotografov, preto tento ročník bude obohatený o jeden voz určený pre fotografov tak, aby si raz mohli odfotografovať sprievod z tej druhej strany. Osobitne ocenenou fotografiou ParkFoto bude aj najlepšia fotografia kvetín

Reklama
Pre všetkých návštevníkov je pripravený program:

Piatok 21.9.2018
15.30 – 19.00 Vešanie sieti pre PARK FOTO 2018 (každá pomoc vítaná)

Sobota 22.9.2018
09.00 – 11.00 – Registrácia vystavujúcich autorov – stan pri vstupe do mestského parku
10.00 – 17.00 – Rozdávanie štipcov návštevníkom pre hodnotenie fotografií
12.30 – 13.00 – Workshop pre vystavujúcich – pri fontáne za Kúpeľnou dvoranou
14.00 – 15.00 – Kvetinové korzo – alegorický sprievod Victoria Regia – z kúpeľného
ostrova k hudobnému pavilónu v parku
15.00 – 16.30 – Hodnotenie odbornou porotou
17.00 – Ukončenie hlasovania a sčítavanie získaných štipcov
17.20 – 17.30 – Spoločné Foto
17:45 – 18.00 – Vyhlásenie výsledkov v novom sídle Piešťanského fotoklubu, v klubovni
reštaurácie La Musica (Teplická 39)
18.00 – 20.00 – večera – tradičné pečené prasiatko

PARK FOTO 2018

O čo ide?
V prvom rade o prezentáciu fotografickej tvorby, predstavenie fotografií zaujímavým spôsobom a stretnutie ľudí so spoločnou láskou ku fotografii. Spätná väzba k vašej tvorbe od niekoľko tisícok návštevníkov výstavy v jeden deň.

Ako?
Vystavujúci fotografi si svoje diela inštalujú sami na vopred pripravenú sieť o šírke 120 cm, natiahnutú medzi stromami v aleji mestského parku. Inštalovať možno aj na lavičky, vlastné stojany, rebríky a pod. Kreativite pri inštalovaní sa medze nekladú.

Čo si vziať so sebou?
Vlastné fotografie akéhokoľvek formátu i adjustácie, farebné, či čiernobiele. Potrebné sú pomôcky na zavesenie fotografií (štipce, spony, háčiky, špagáty, gumičky a pod.). Odporúčame zobrať si so sebou niečo nasedenie, občerstvenie pre seba i okoloidúcich. dobrá nálada je povinnou výbavou.

Prečo?
Máte možnosť vystaviť svoju tvorbu na najväčšej parkovej fotovýstave na Slovensku a tento rok môžete byť aj súčasťou pokusu o zápis do knihy rekordov v počte vystavených fotografií. Načerpáte inšpiráciu a od tisícok návštevníkov môžete získať cenné odozvy na vašu tvorbu. Stretnutie s ostatnými fotografmi vám prinesie možnosť rozhovorov o fotografií.

Čo ešte?
Piešťany sú krásne mesto a počas príjemného dňa máte možnosť fotoaparátom zachytiť jeho jesenné čaro. Veľmi fotogenické je kvetinové korzo, t.j. alegorický sprievod kvetmi vyzdobených vozov, v rámci národnej súťaže v aranžovaní a viazaní kvetov Victoria Regia, ktorú každoročne v Piešťanoch organizuje Stredná záhradnícka škola.

Hodnotenie návštevníkmi:
Každý návštevník má jeden hlas, dostane teda iba jeden štipec. Štipcom označí fotografiu, ktorá je jeho favoritom. Vyhodnotené budú tri fotografie s najväčším počtom štipcov.

Hodnotenie odbornou porotou :
Odborná porota vyhodnotí tri najlepšie kolekcie fotografií. Pri účastí detí bude vyhodnotená detská kategória osobitne.

Cena Victoria Regia – najlepšia fotografia kvetín, podľa vyhodnotenia zástupcov Strednej záhradníckej školy, usporiadateľa kvetinového korza.
PR

Populárne články