Connect with us

Aktuality

Paralympijský víťaz Jozef Metelka bude už v sobotu besedovať, bicyklovať i grilovať s Piešťancami

Published

on

Reklama
Reklama

Jozef Metelka, ktorý len niečo pred vyše dvoma týždňami exceloval na paralympiáde v brazílskom Riu, poteší v sobotu 1. októbra Piešťancov. Podujatie, ktoré spoločne organizujú občianske združenie Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany, Rezort Piešťany, Mestská knižnica mesta Piešťany a občianske združenie Sĺňava Piešťany, prinesie zaujímavý program, pri ktorom budete môcť spoznať dvojnásobného paralympijského víťaza v rôznych podobách. 

2171730052_5558733324

Prvou časťou podujatia bude beseda s Jozefom Metelkom v Piešťanskom informačnom centre. Jej začiatok je naplánovaný na 15:00 h. Dozviete sa na nej predovšetkým o paralympiáde, o tom ako sa piešťanský cyklista na ňu pripravoval, ako ju prežíval, o eufórii po zisku najcennejších kovov na dráhe i na ceste, ale aj o smútku, ktorý zavládol po tragickej udalosti v závere paralympiády.

Nasledovať bude cyklojazda od sochy Barlolámača, po Kolookruhu smerom k areálu vodnolyžiarskeho vleku, ďalej na hať a končiť sa bude pred Bufetom Dino. Na záver je pripravená grilovačka pre účastníkov cyklojazdy a autogramiáda. Grilovať bude sám paralympijský víťaz, ktorý je milovníkov gurmánskych špecialít. Rovnako však musí klásť ako úspešný športovec dôraz na kvalitnú stravu, ktorá mu dodá energiu potrebnú k maximálnym výkonom. Ako prezradil najradšej má grilované steaky bez akýchkoľvek príchutí, či prísad, kde sa tepelne upraví mäso dochutené len soľou a s množstvom zeleniny. Čo si pre vás pripraví na sobotňajšej grilovačke, nechajte sa prekvapiť. Súčasťou grilovačky bude tiež autogramiáda.

Reklama

„Pred viac ako sto rokmi sa svetoznámym symbolom uzdravujúcej sily piešťanských kúpeľov stal Barlolamač. Ak by úlohu stvárniť esprit nášho mesta dostal dnešný umelec, je celkom možné, že by vytvoril sochu cyklistu, ktorý by sa podobal na nášho rodáka – Jozefa Metelku, paraolympijského víťaza z Ria de Janeiro. Práve on sa stal novodobým symbolom nezlomnej vôle a zdravého ducha Piešťan,“ hovorí Peter Tremboš, predseda predstavenstva oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany. „Je o to sympatickejšie, že úspech dosiahol práve na bicykli. Ten je pre Piešťancov nielen športovým náradím, ale snáď aj najmilším dopravným prostriedkom. Som potešený, že popri svojich povinnostiach si počas krátkeho času stráveného doma našiel čas na stretnutie s jeho obyvateľmi i ďalšími obdivovateľmi.  Som presvedčený, že Jozefov úspech a dobré meno nášho mesta, ktoré šíri vo svete sa prejavia aj v jeho zvýšenej návštevnosti a rozvoji cestovného ruchu,“ dodáva P. Tremboš. 14517422_567575610094480_7769175815005968029_n

Program:

Sobota 1. októbra 2016

15:00 – Beseda a diskusia (Piešťanské informačné centrum)

16:00 – Cyklojazda popri Sĺňave (štart pri Barlolámačovi /Kolonádový most/ – Kolookruh – cieľ Bufet Dino)

17:00 – Grilovačka a autogramiáda (Bufet Dino na Sĺňave)

 

TS/lt  Foto: www.jozefmetelka.com

 

Populárne články