Úvod Aktuality Páchateľa síce dolapili, čierna skládka v Ratnovciach však existuje naďalej

Páchateľa síce dolapili, čierna skládka v Ratnovciach však existuje naďalej

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Páchateľa, ktorý je zodpovedný za vytvorenie nelegálnej skládky v obci Ratnovce, polícia zadržala ešte v septembri minulého roka turbo c. Neďaleko vstupu do obce vyviezol smeti o objeme 3100 metrov kubických a váhe 6200 ton, ktoré tvoril drobný stavebný odpad, železo, plasty, tepelná izolácia, elektrické káble, sadrokartón a ďalší obkladový materiál linux vim. Vyšetrovateľ ho na základe získaných dôkazov obvinil zo zločinu neoprávneného nakladania s odpadmi a z dôvodu, že sa rovnakého činu dopustil už v minulosti, je stíhaný väzobne 안드로이드 스튜디오 다운로드. Čierna skládka však naďalej stojí na svojom mieste, a tak sme zisťovali, kto je v tomto prípade zodpovedný za jej odstránenie. Podľa všetkého by ju mal odstrániť obvinený 언더시티 다운로드. Prípad však ešte stále rieši polícia.

DSC_0118

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Stíhaný muž, ktorý je obvinený z trestných činov ohrozenia a poškodenia životného prostredia a neoprávneného nakladania s odpadmi, spôsobil majiteľom pozemkov odhadovanú škodu, spojenú s likvidáciou skládky vo výške až 222 000 eur Windows me download. Okrem toho, že mu hrozí trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov, nesie podľa Zákona o odpadoch aj zodpovednosť za odstránenie čiernej skládky. V prípade, že by nebola zistená totožnosť páchateľa by podľa hovorkyne Ministerstva životného prostredia Petry Stano Maťašovskej zabezpečoval odvoz odpadu Okresný úrad v Piešťanoch, Odbor starostlivosti o životné prostredie, respektíve obec Ratnovce 섹션tv 다운로드.

„Podľa zákona o odpadoch, ak sa nezistí osoba, zodpovedná za umiestnenie odpadu na nehnuteľnosti v rozpore so zákonom, zabezpečí zhodnotenie odpadu alebo zneškodnenie odpadu na vlastné náklady príslušný okresný úrad (Odbor starostlivosti o životné prostredie) 조조전 mod 다운로드. Ak ide o komunálne odpady alebo drobné stavebné odpady, zhodnotenie alebo zneškodnenie na vlastné náklady zabezpečí obec, na ktorej území boli tieto odpady umiestnené v rozpore s týmto zákonom 윈도우 커서 다운로드. Väčšina z týchto odpadov vzniká na území obcí a miest. Tie najlepšie poznajú miestne pomery a majú preto najlepšiu možnosť identifikovať pôvodcu takzvanej čiernej skládky, respektíve zabrániť jej vzniku a rozširovaniu Super China download. Okrem toho stále platí, ako sme vyššie uviedli, že ak sa nájde pôvodca nezákonne uloženého odpadu, nesie zodpovednosť on,“ informovala v stanovisku Ministerstva životného prostredia hovorkyňa Petra Stano Maťašovská 그대라는 사치 다운로드.

Problematiku čiernych skládok rieši nový zákon o odpadoch, ktorý nadobudol účinnosť 1. januára 2016. V boji proti čiernym skládkam posilňuje kompetencie polície. V prípade, že pôvodca nelegálne umiestneného odpadu je známy, konať začne polícia. Ak výška škody pri čiernej skládke presiahne 266 eur, začne polícia konať v zmysle trestného zákona – obchádza sa tak administratívne zložité vypracovanie znaleckého posudku. Pokuta pre tých, ktorí nelegálne uložia odpad na čiernej skládke, sa zvýšila desaťnásobne z cirka 166 eur na 1 500 eur.

Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva policajného zboru Márie Linkešovej však prípad ešte nie je ukončený: „Vyšetrovanie tohto prípadu zo strany polície pokračuje ďalšími procesnými úkonmi a znaleckým dokazovaním.“

-Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru,Ministerstvo životného prostredia/Foto: čitateľka-

REKLAMA