Connect with us

Aktuality

Otvorenie kúpeľnej sezóny v tieni včerajšej tragédie

Published

on

Reklama
Reklama

Slávnostné zahájenie leta poznačila dopravná nehoda, ktorá sa stala na diaľnici neďaleko Piešťan. Pred Domom umenia si všetci prítomní uctili pamiatku obetí minútou ticha. Sezónu otvorili vypustením stovky bielych holubíc.

MP 06-07-14 110017

Reklama

heaven rest

Reklama

Počasie 23. ročníku tradičného podujatia prialo. V sobotu 7. júna prišlo do Piešťan skutočné leto. Sprievodný program prilákal do centra tisícky ľudí. Po požehnaní kúpeľných prameňov nasledoval sprievod, ktorý vyvrcholil pred Domom umenia. Popoludní sa obyvatelia a návštevníci nášho mesta môžu tešiť na vystúpenia hudobných a tanečných skupín i množstvo ďalších atrakcií.

Pozvanie primátora Rema Cicutta na slávnostné otvorenie sezóny tentoraz prijali niektorí veľvyslanci aj podpredsedníčka Národnej rady SR. „Včerajšia tragédia sa ma osobne dotkla,“ povedala Renáta Zmajkovičová. Riaditeľ kúpeľov Klaus Pilz ponúkol študentom, ktori boli pri nehode autobusu zranení, bezplatnú liečbu. Pred požehnaním prameňov sa za ich uzdravenie modlili aj zástupcovia katolíckej a evanjelickej cirkvi.

Podrobný program Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny nájdete tu.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články