Connect with us

Aktuality

Otvorenie cykloservisu eSKaSpot preverilo zručnosť cyklistov

Published

on

Reklama

Elektrárňa Piešťany zažila počas uplynulého víkendu slávnostné otvorenie cykloservisu eSKaSpot, ktorý je súčasťou komunitného projektu eSKaSpace. Počas podujatia predviedol svoje schopnosti biker Michal Pokorný a návštevníci mohli ochutnať nápoje z remeselného pivovaru Simeon, prezrieť si priestory elektrárne, ale aj otestovať svoje zručnosti prostredníctvom súťaží. Hlavným cieľom komunitného projektu eSKaSpace a aktivít zastrešených inštitútom pre trvalo udržateľný rozvoj je poskytnutie technického zázemia pre servisovanie bicyklov, ako aj šírenie osvety.

„Celý projekt eSKaSpot je zameraný na cyklistiku, tak jej športovú, ako aj environmentálnu stránku, respektíve na udržiavanie technického stavu bicykla a šírenie osvety. Je to akýsi prienik klasického servisu s verejnoprospešnými aktivitami. K dispozícii sú dvaja školení mechanici, ktorí zvládnu opraviť akúkoľvek závadu, ale opravu môže pod odborným dozorom profesionálov, za ľubovoľný finančný príspevok, realizovať aj sám majiteľ. Dnešné otvorenie malo posilniť šikovnosť najmä u detí, ktoré v dnešnej dobe smartfónov postupne strácajú základné zručnosti. Na stenách nám pomaly pribúdajú zaujímavé bicykle a keď by mal niekto zaujímavý typ budeme radi, ak sa rozhodne ho u nás vystaviť,“ povedal za inštitút pre trvalo udržateľný rozvoj Dušan Knap.

Reklama

Podľa ďalších slov Dušana Knapa je jedným z cieľov eSKaSpotu šírenie osvety, nakoľko zákony na Slovenku pristupujú k cyklistom omnoho prísnejšie než v iných rozvinutých krajinách. Cyklista je v Európe vnímaný presne ako chodec, pričom zástupca inštitútu pre trvalo udržateľný rozvoj považuje zrovnoprávnenie v našej krajine za rovnako dôležité, ako zvýšenie miery ohľaduplnosti na slovenských a piešťanských chodníkoch. Projekt by mal v budúcnosti ponúknuť rôzne tvorivé dielne, ale aj podujatia pre širokú cyklistickú verejnosť.
ESKaSpot sa postupne dostáva do plnej prevádzky a ak budete potrebovať vyriešiť technický problém na svojom bicykli, neváhajte a navštívte komunitný servis v priestoroch elektrárne.
-lt/Foto: lt, Elektrárňa Piešťany-

Reklama

Populárne články