Úvod Aktuality Viete, ako zistíte, či váš pes nepožil otravu?

Viete, ako zistíte, či váš pes nepožil otravu?

REKLAMA

Vo štvrtok sme do redakcie dostali viacero upozornení od obyvateľov, že v lokalite Lodenica a pri potoku Dubová neznámy páchateľ porozhadzoval nástrahy, ktoré obsahujú jedovaté látky java spring. Následkom ich požitia zomreli počas tohto týždňa už minimálne traja psy. Podľa predsedníčky Regionálneho centra Slobody zvierat v Piešťanoch Ľubomíry Balekovej sa s takýmto prípadom v našom meste narozdiel od viacerých iných miest zatiaľ nestretli. 

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi
Dompek Pizza 2021

Otrava vyvoláva u psíkov rôzne príznaky – podľa toho, aká je silná Download an earlier version of Chrome. „Psík začne slintať, dáviť, prípadne má krvavú stolicu. Je malátny a apatický, má triašku a neudrží sa na nohách. Ak majiteľ spozoruje tieto príznaky, je potrebné ihneď zájsť so psíkom k veterinárovi 지포스 그래픽카드 다운로드. Úspešnosť záchrany závisí od toho, aký bol jed prudký. Niektorí, žiaľ, šancu nemajú,“ povedala Ľubomíra Baleková. Majiteľom, ktorí nechávajú behať psíka na voľných priestranstvách, odporúča dávať psíkovi náhubok logitech webcam.

„Je veľmi ťažké nájsť páchateľa, ale je to niekto, kto nemá rád zvieratá. Mnohokrát je príčina aj taká, že niekomu, hlavne zo sídlisk, prekážajú exkrementy, ktorých je teraz po zime všade veľa exid hot pink mp3. Je to vizitka nezodpovedných majiteľov, ktorí si po psíkovi neupracú a to môže byť pre niekoho spúšťačom,” dodala Baleková.

-text a ilustr 런웨이브 다운로드. foto: vv; reprofoto: facebook-

REKLAMA