Connect with us

Aktuality

Organizátori Vianočných trhov chcú dať priestor aj miestnym podnikateľom

Published

on

Reklama

Po úspešnom prvom ročníku vianočných trhov, ktoré minulý rok po prvýkrát v našom meste organizovala súkromná firma, sme sa zaujímali o to, či v tomto roku bude dostavaná aj druhá strana vianočného mestečka, či pribudnú nejaké novinky, a čo všetko majú pre nás organizátori tento rok pripravené.
_mg_0696[1]

Počas prvého ročníka sa organizátori projektu sústreďovali najmä na vybudovanie a dekorovanie vianočného mestečka, vytvorenie atrakcií a zabezpečenie kultúrneho programu počas celého sviatočného obdobia, aby sa ľudia z celého mesta a okolitých obcí mohli stretávať a vychutnať si spolu pravý vianočný punč, či zaspievať si vianočné koledy priamo na Námestí slobody.

Reklama

Po vysokej návštevnosti trhov a po dohode s mestom Piešťany sú organizátori povinní zabezpečiť dobudovanie druhej strany mestečka, čo spočíva najmä vo väčšom množstva stánkov. Keďže bude viacej stánkov s občerstvením, organizátori projektu sa rozhodli dať priestor miestnym podnikateľom, a tým zatraktívniť celkovú ponuku vianočných trhov.

,,Našim cieľom je neustála snaha o rozšírenie mestečka a zvyšovanie jeho kvalitatívnej úrovne a rôznorodosti čo sa týka gastronómie, ale aj programového zabezpečenia, preto sme sa rozhodli dať priestor miestnym podnikateľom, aby mali možnosť odprezentovať svoje výrobky a služby“ hovoria organizátori z B&R Group, s.r.o. a Ruka Hore agency a dodávajú: „Snažíme sa z vianočných trhov vybudovať produkt cestovného ruchu, ktorý by prilákal do mesta návštevníkov zo širokého okolia aj v zimnom období, čo by mohlo pomôcť rozvoju mesta. Dobrým príkladom a víziou sú pre nás svetoznáme trhy vo Viedni, v Maďarsku a podobne, ktoré každoročne prilákajú turistov z okolitých krajín. Na to, aby sa trhy mohli rozrásť rokujeme v tejto chvíli s mestom a čakáme na jeho stanovisko. V minulom roku to bolo pre nás niečo nové a myslíme si, že sme mestu Piešťany počas vianočného obdobia dodali úplne nový lesk. Popri pozitívnych reakciách na sprievodný hudobný a kultúrny program, celkovú atmosféru a výzdobu sme zaznamenali aj drobnú kritiku. Snažíme sa vnímať všetky pozitívne aj negatívne názory návštevníkov a pracovať na zlepšeniach. Jednou z nich bola podľa ľudí slabá konkurencia a menšia ponuka v oblasti gastronómie. Preto sme sa rozhodli časť stánkov prenajať a dať priestor aj miestnym podnikateľom, ktorým nezáleží len na osobnom zisku, ale chcú sa s nami podieľať na programe, atmosfére a celkovom skvalitnení podujatia pre celé Pieštany.“

Reklama

Rozšírenie ponuky podľa organizátorov vytvorí atraktívne konkurenčné prostredie. Ľudia si tak budú môcť vyberať zo širšej ponuky výrobkov a služieb. Podmienky prenájmu stánkov budú zverejnené čoskoro na facebookovej stránke Vianočné trhy Piešťany, v regionálnych periodikách a na webových portáloch.

(inz)

Populárne články