Connect with us

Aktuality

Opravu štadióna stopla vláda kvôli vyváženosti

Published

on

Reklama

Rovnomerné rozloženie opravených futbalových štadiónov je podľa ministerstva dôvodom, prečo Piešťany vypadli zo zoznamu miest, ktorým štát pomôže s rekonštrukciou.

Reklama

Podľa hovorcu ministerstva školstva Michala Kaliňáka prišlo k výmene Piešťan za Zvolen priamo na rokovaní vlády. Bolo to „po dohode pána ministra školstva so Slovenským futbalovým zväzom.“ Dôvodom, malo byť rovnomerné rozloženie štadiónov, ktoré plánujú opravovať.

Najviac ich je aj tak na západnom Slovensku (Myjava, Senica, Dunajská Streda, Trnava, Trenčín, Topoľčany, Zlaté Moravce, Levice, Prievidza). Na východe krajiny chcú zrekonštruovať iba štyri.

Reklama

Vláda chce na to vyčleniť počas nasledujúcich desať rokov 45 miliónov eur. O zdroji týchto finančných prostriedkov na tento rok ministerstvo financií ešte nerozhodlo.

Materiál, ktorý bol 27. februára predložený na rokovanie vlády, počítal aj s dobudovaním tribún a zastrešením všetkých miest hľadiska na piešťanskom futbalovom štadióne. Podobné opravy spolu s výmenou sedadiel v roku 2011 financovala radnica.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články