Úvod Aktuality Opravia nadjazdy nad železnicou aj diaľnicou

Opravia nadjazdy nad železnicou aj diaľnicou

REKLAMA

Po nedávnych rekonštrukciách Krajinského a Kolonádového mosta čaká rekonštrukcia aj mosty na ceste II/499, ktorú má v správe Trnavský samosprávny kraj xf-adsk2017_x64.exe. Ide o nadjazdy nad diaľnicou a železnicou (na archívnej snímke nehody, ku ktorej došlo v apríli 2018).

Trnavská župa začne s rekonštrukciou štyroch mostov na cestách II Visual Studio 2008. triedy. V poveľkonočnom týždni Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja (SÚC TTSK) odovzdala staveniská zhotoviteľom prác. V Piešťanoch prejde rekonštrukciou most nad železničnou traťou a je vyhlásené verejné obstarávanie aj na opravu mosta nad diaľnicou D1 슈퍼 혼두라 다운로드.

REKLAMA
Dompek Pizza 2021
Buenos pizza  burger
PN Taxi

„Tento rok plánujeme 51 investícií do cestnej infraštruktúry, na ktoré máme vyčlenených 10 miliónov eur. Až v 17 prípadoch ide o mosty, ktoré naši predchodcovia zanedbávali 간편한 mp3 다운로드. Som veľmi rád, že sme hneď začiatkom jari rozbehli štyri rekonštrukcie naraz,“ skonštatoval trnavský župan Jozef Viskupič.

Rekonštrukciou prejde most na ceste II/499 nad železničnou traťou Bratislava – Žilina v Piešťanoch, ako aj most na ceste II/500 cez potok Vrbovčianka za obcou Sobotište the oa 다운로드. Na ceste II/504 budú opravené hneď dva menšie mosty, a to cez bezmenný potok pri Trnave a v inundačnom území za obcou Dubovany.

Ako doplnil riaditeľ SÚC TTSK Dalibor Trebichalský, „rekonštrukcie mostov sú časovo, technicky i finančne omnoho náročnejšie, ako bežné opravy ciest. Priebežne zisťujeme ich stav pomocou rôznych diagnostických metód. Takto dokážeme včas odhaliť prípadné poruchy, odstránením ktorých výrazne predlžujeme životnosť mostov.“

V tomto roku zamestnanci SÚC TTSK vykonali diagnostiku už štyroch mostov, medzi nimi aj mosta na ceste II/502 v Horných Orešanoch. Prebieha aj verejné obstarávanie rekonštrukcie najväčšieho cestného mosta v kraji, mosta cez rieku Váh v Hlohovci. Koncom marca organizácia vyhlásila verejné obstarávanie rekonštrukcie mosta na ceste II/499 nad diaľnicou D1 v Piešťanoch v odhadovanej sume takmer 850-tisíc eur bez DPH.

Trnavská župa má v správe 385 mostov na cestách II. a III. triedy. Z nich je až takmer 22 % v zlom, veľmi zlom, až havarijnom stave. Priemer na celom Slovensku je asi 14 %.

Zdroj: Tlačová správa – TTSK

REKLAMA