Connect with us

Aktuality

Okolo celej Sĺňavy opäť od zajtra – znovu otvoria prejazd haťou

Prejazd haťou Drahovce na vodnom diele Sĺňava bude možný opäť od soboty 22. júna. Slovenský vodohospodársky podnik zrealizoval opatrenia, ktoré majú zabrániť úrazom. Práve tie boli dôvodom, prečo prejazd haťou od pondelka 13. mája uzavreli, keď sa cez víkend pre tým, stal štvrtý vážny úrad od otvorenia hate pre cyklistov a chodcov v apríli.

Published

on

Hať Drahovce na vodenej nádrži Sĺňava opatrenia pre bezpečnosť cyklistov 03
Reklama

Začiatkom mája, ešte pred uzavretím prejazdu, vodohospodári osadili pri vstupe na priehradné teleso rampu, ktorá mala cyklistov prinútiť zosadnúť z bicykla.

Reklama

 

Problematickým miestom však bolo predovšetkým kríženie chodníka s koľajnicou žeriavu. V druhej polovici mája  sa na vodnom diele uskutočnilo stretnutie, kde vodohospodári aj s predstaviteľmi piešťanskej samosprávy hľadali možnosti ako zabrániť nehodám.

Reklama

Dnes predstavili vo videu opatrenia, ktoré majú zabrániť úrazom. Pred prejazdom koľajnicami zo západnej strany pribudla značka, ktorá vyzýva cyklistov, aby zosadli z bicykla. Následne je rampa, cez ktorú treba prekročiť, osadená priamo na koľajnici. Na koľajniciach sú osadené tiež stĺpiky a retiazky, aby ľudia nechodili cez ne hocikde, ale presne na mieste na to určenom.

Po prekonaní zábrany je možné opäť nasadnúť na bicykel a prejsť po celom priehradnom múre. V smere od obce Ratnovce zábrana namontovaná nie je, tu je však prejazd cez koľaje výrazne vyznačený a treba ich prekonať pešo.

 

Hať Drahovce na vodenej nádrži Sĺňava opatrenia pre bezpečnosť cyklistov 05 Hať Drahovce na vodenej nádrži Sĺňava opatrenia pre bezpečnosť cyklistov 04 Hať Drahovce na vodenej nádrži Sĺňava opatrenia pre bezpečnosť cyklistov 03 Hať Drahovce na vodenej nádrži Sĺňava opatrenia pre bezpečnosť cyklistov 02 Hať Drahovce na vodenej nádrži Sĺňava opatrenia pre bezpečnosť cyklistov 01

-red- Foto: Sreenshot video SVP

Populárne články