Úvod Aktuality Odpočívadlo v parku už krásne rozvoniava bylinkami

Odpočívadlo v parku už krásne rozvoniava bylinkami

REKLAMA

Oddychová zóna v Mestskom parku, ktorá sa nachádza v blízkosti volejbalového ihriska, sa v uplynulých dňoch naplno pracovalo. Pracovníci Služieb mesta Piešťany v spolupráci s členmi občianskeho združenia Aktívny senior – AkSen a firmou Dendroflora sa pustili do postupnej obnovy priestoru pred niekoľkými týždňami a výsledok ich práce je vidieť na prvý pohľad. Roky spustnuté kamenné pódium teraz žiari množstvom kvetov a približne 20 – 30 druhov byliniek, ktoré krásne rozvoniavajú. 

IMG_7643_resize

REKLAMA
Participativny rozpocet 1

Odpočívadlo bude slávnostne otvorené v nedeľu 25. septembra počas Pikniku v Parku, ktoré organizuje Mesto Piešťany s podporou Nadácie ZSE a mnohými ďalšími partnermi. Na návštevníkov podujatia tiež čakajú Legovňa – zábavno-náučné aktivity s kockami Lego, maskoti Spongebob, Olaf, Psík, Myška a Páv Adam, športovo-zábavné aktivity pre všetky vekové kategórie, stolové spoločenské hry, prezentácia novej bylinkovej záhrady členmi organizácie AkSen, občerstvenie, darčeky pre deti, oddychové lehátka, deky a ešte mnoho ďalšieho.
piknik

„V auguste tu bola jedna zarastená hora skál a buriny, pričom sami seniori prišli z návrhom, že by chceli priložiť ruku k dielu a udržiavať nejakú časť parku. Vedeli sme, že tento priestor je veľmi cenný, bol tu vytvorený priestor na sedenie, vystavené umelecké diela, ale časom spustol. Rozhodli sme sa teda, že toto miesto je pre nich priam stvorené, mohli by si tu sadnúť, oddýchnuť si a porozprávať sa, prípadne si zahrať nejaké spoločenské hry. Nápady postupne pribúdali a keďže seniori mávajú prednášky o bylinkách nakoniec sme ich tu vysadili, aby mali priestor pre tieto stretnutia. Pracovalo sa tu od augusta, pričom zamestnanci Služieb mesta Piešťany a seniori z AkSenu ho zveľadili spoločnými silami,“ povedala o obnove odpočívadla Eva Wernerová.

IMG_7651_resize

Na odpočívadle je vysadených napríklad niekoľko druhov tymianu, šalvie, sú tu tiež saturejka, oregano, rozmarín a echinacea, ale pribudli aj dreviny borievka, baza a mnohé ďalšie. Zaujímavosťou sú aj obnovené masívne kusy pieskovca, ktoré boli zo severnej Moravy privezené pred približne 30 – 40 rokmi a ktoré takmer nebolo vidno.

14355567_335801673421589_2899155787891831177_n

„Vymenili sa tu kusy betónu a kameňov, okolité múriky sa museli znovu vybetónovať, naviezla sa sem zemina a zavŕšili sme to výsadbou. Ďakujem zamestnancom Služieb mesta Piešťany a seniorom, ktorí tu pracovali naozaj s veľkým nadšením a odhodlaním. Dúfame, že rastliny a bylinky zostanú tu a obyvatelia mesta z nich budú mať ešte dlho radosť,“ dodala krajinná architektka.

IMG_7630_resizeIMG_7626_resizeIMG_7648_resizeIMG_7629_resizeIMG_7625_resize

-lt/Zdroj: Služby mesta Piešťany, Mesto Piešťany/Foto: lt-

 

REKLAMA