Úvod Aktuality Od pondelka sa musia rodičia o deti postarať sami

Od pondelka sa musia rodičia o deti postarať sami

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Časovo neobmedzený štrajk zavrie aj väčšinu piešťanských škôl. Rodičia, ktorí zostanú doma strážiť deti, môžu žiadať ošetrovné Letters Century program. Radnica náhradné riešenie zatiaľ neponúka.

[singlepic id=25593 w=520 h=340 float=center]

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

 

Takmer všetky materské, základné a stredné školy v Piešťanoch potvrdili účasť na ostrom štrajku učiteľov 아크로니스 트루이미지 2014 다운로드. Ich brány zostanú v pondelok 26. novembra zatvorené.

Dátum a čas jeho ukončenia zatiaľ nepoznajú základné školy na Holubyho ulici, Brezovej a F bad guy. E. Scherera. Do stredy 28. novembra by mali štrajkovať učitelia zo ZŠ na Vajanského a Mojmírovej ulici.

Požiadavky odborárov podporuje aj personál materských škôl na Staničnej, Ružovej a Valovej 일루전 다운로드. Ich prevádzka aj s elokovanými triedami však prebehne bez obmedzenia. Zatvorená zostane MŠ na Ulici 8. mája aj jej trieda na F. E. Scherera.

Školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta, ktorých sa protest učiteľov dotkne, navštevuje spolu vyše 2-tisíc detí 콘에어 다운로드.

REKLAMA

Vyučovanie podľa stanoveného rozvrhu bude prebiehať na Základnej umeleckej škole a otvorené zostane aj Centrum voľného času Ahoj 트윈폴리오 다운로드. Jeho zamestnanci zatiaľ nie sú rozhodnutí, či budú počas štrajku poskytovať starostlivosť o deti, nad rámec rozvrhu. Rozhodnutie oznámia po konzultácii so zástupcami odborov 슈퍼버니맨 pc 무료 다운로드. Nechcú byť totiž považovaní za štrajkokazov.

Na dobu neurčitú sa k protestu pripájajú učitelia z Gymnázia Pierra de Coubertina a Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej aj zo Strednej odbornej školy technickej 카티아 도면 다운로드. Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera zostane zatvorená iba jeden deň.

K štrajku sa podľa riaditeľky Gymnázia sv. Michala Archanjela Moniky Melicháčovej nepripoja cirkevné školy 가디언즈 오브 갤럭시 2 자막 다운로드. „Medzi požiadavkami odborárov je aj nefinancovanie cirkevného školstva. Išli by sme teda proti sebe.“ Dodala, že ak by odborári túto požiadavku verejne stiahli, sú katolícke školy ochotné štrajk podporiť 차세대 전자바우처 다운로드. Konferencia biskupov a Združenie katolíckych škôl Slovenska podľa nej spúšťajú petíciu za to, aby zlú situáciu v školstve aj slabé finančné ohodnotenie zamestnancov riešili poslanci v parlamente.

Rodičia, ktorí počas štrajku zostanú s deťmi doma, môžu od štátu žiadať ošetrovné. Informoval o tom denník Sme. Žiadosť o vyplatenie týchto finančných prostriedkov musí obsahovať potvrdenie od pediatra aj riaditeľa školy.

Cieľom štrajku je primäť vládu k výraznému posilneniu financovania školstva a vedy, k zlepšeniu odmeňovania zamestnancov a k skvalitneniu školskej legislatívy.

Text: Martin Palkovič Ilusr. foto: Tomáš Hudcovič

REKLAMA