Connect with us

Aktuality

Očkujú učiteľov, ale aj predavačky a taxikárov

Published

on

Reklama
Reklama

Vo veľkokapacitnom očkovacom centre v Trnave by malo počas posledného februárového víkendu dostať vakcínu proti ochoreniu covid-19 vyše 4-tisíc ľudí vo veku 18 až 55 rokov.

„Okrem učiteľov a zamestnancov kritickej infraštruktúry ide aj o vodičov hromadnej dopravy a vozidiel taxislužieb, sprievodcov a vlakvedúcich v osobnej železničnej doprave, ale aj zamestnancov vybraných maloobchodných prevádzok a služieb,“ informoval Trnavský samosprávny kraj, ktorý očkovanie organizuje spolu s ministerstvami zdravotníctva a školstva.

S vakcináciou pomáhajú ambulantní lekári a sestry. Vďaka predchádzajúcej registrácii cez elektronický formulár je očkovanie plynulé. „Nezabudnite si občiansky preukaz a preukaz poistenca. Zaparkovať odporúčame na jednom zo záchytných parkovísk v okolí,“ uvádza na facebooku župa.

Ministerstvo zdravotníctva v piatok večer informovalo, že na očkovanie vakcínou od spoločnosti AstraZeneca sa môžu prostredníctvom osobitného formulára prihlásiť okrem učiteľov aj predavači, vodiči hromadnej dopravy, taxikári, kontrolóri mestskej hromadnej dopravy, sprievodcovia a vlakvedúci v osobnej železničnej doprave.

Reklama

„V prípade predavačov pôjde o subjekty prevádzkujúce maloobchodnú prevádzku alebo prevádzku poskytujúcu služby, ktoré sú nevyhnutné pre chod krajiny, a ktorých prevádzka je pre verejnosť aj v čase pandémie a prísnych opatrení z dôvodu nevyhnutnosti otvorená. Možnosť na očkovanie dostanú výlučne tí, ktorí prichádzajú do priameho kontaktu s klientom, napríklad predavači pri pokladniach,“ informoval rezort zdravotníctva.

Jeho šéf Marek Krajčí dodal, že vakcína je jedinou účinnou ochranou proti ochoreniu Covid-19: „Dodávky vakcín od spoločnosti Astra Zeneca nám umožnili aktualizovať očkovaciu stratégiu tak, aby sme ich sprístupnili ďalším skupinám ľudí, ktoré v práci denne prichádzajú do priameho kontaktu so zákazníkmi alebo cestujúcimi. Ako doklad v očkovacom centre bude slúžiť pre človeka potvrdenie od zamestnávateľa.“

Text: Martin Palkovič Foto: FB/TrnavskyKraj

Populárne články