Connect with us

Aktuality

Obec Banka vystupuje z Rezortu Piešťany

Published

on

Reklama
Reklama

Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany príde o jedného zo svojich členov. V utorok 27. januára poslanecký zbor obce Banka jednomyseľne schválil uznesenie o vystúpení obce z tejto organizácie. Dôvodom má byť fakt, že obec nepocítila za tri roky existencie Rezortu Piešťany žiaden prínos pre ňu.

obec banka

„Situácia je taká, že do Rezortu Piešťany sme iba platili členské, ale osoh z toho nebol žiaden. Oblastná organizácia cestovného ruchu nás nijako nepropagovala, dokonca podľa všetkého jej predstavitelia ani netušia, aké zaujímavosti u nás sú a čo vieme ponúknuť v prospech cestovného ruchu,“ vyjadrila sa starostka Tatiana Julinyová.

Rezort Piešťany sa od svojho vzniku borí neustále s kritikou a nespokojnosť s jeho fungovaním už viac ráz preberalo aj predchádzajúce mestské zastupiteľstvo Piešťan. Členovia nového mestského zastupiteľstva z poslaneckého klubu Spoločne pre Piešťany iniciovali v polovici januára pracovné stretnutie s členmi Rezortu Piešťany, na ktorom sa diskutovalo o ďalšom smerovaní organizácie a o predstavách vývoja cestovného ruchu v Piešťanoch. Členovia Rezortu mali po stretnutí pomenovať svoje vízie pre cestovný ruch, ktoré by mali byť následne zapracované do plánovanej aktualizácie platnej Koncepcie  cestovného ruchu mesta Piešťany z roku 2007.

Reklama

Po vystúpení Obce Banka zostane v Rezorte Piešťany 8 členov – Mesto Piešťany, Obec Moravany nad Váhom,  Slovenské liečebné kúpele Piešťany, Medical Wellness Hotel Máj, Hotel Park Piešťany, Hotel Sandor Pavillon, Fakuta cestovného ruchu Goethe Uni a OZ Piešťany for you.
-th- Foto: T. Hudcovič

Populárne články