Connect with us

Aktuality

O prehliadku cirkevného gymnázia mali deviataci slušný záujem

Published

on

Reklama

Na Dni otvorených dverí na piešťanskom Gymnáziu sv. Michala Archanjela sa dvere naozaj nezavreli a o prehliadku jeho priestorov a programu prejavilo záujem niekoľko desiatok deviatakov nielen z piešťanských škôl.

P1030223

Reklama

Dievčatá, ktoré mali na starosti ich sprevádzanie, sa od rána nezastavili a v čase našej návštevy okolo jedenástej dopoludnia už previedli bránami tried okolo osemdesiat žiakov deviatych ročníkov základných škôl z Piešťan, Rakovíc i Hlohovca. Hneď na prízemí im prezentáciu o živote školy okomentoval sám riaditeľ Peter Gašparík, na poschodí sa im potom venovali ďalší učitelia a študenti.

P1030224

Reklama

 

REKLAMA

country

Ako nám povedala Barbora zo 4. A. , štvrtáci si sami pripravovali prezentácie a vyrábali propagačné plagáty. „My sme robili napríklad prezentáciu Tvorenie slov v slovenskom jazyku, ďalší sa venovali Bernolákovi, Štúrovi a ďalším témam.“  Okrem slovenčiny takouto formou prezentovali aj témy z dejepisu, biológie a ďalších predmetyov. Pre návštevníkov mali nachystané aj sladké darčeky či hry v telocvični, kde prebiehalo tiež predstavenie moderných športových aktivít ako bosa či TRX.

Okrem toho sa počas Dňa otvorených dverí konala aj súťaž o najkrajšiu triedu. Keďže sa blížia Vianoce, výzdoba sa niesla najmä v duchu sviatkov. Atmosféra na Cirkevnom gymnáziu Michala Archanjela bola celkovo veľmi príjemná a uvoľnená. Podľa našej sprievodkyne Barborky, je však na tejto škole taká aj inokedy: „Som tu veľmi spokojná , chodila som dva roky na štátne gymnázium, ale tam boli profesori takí viac odmeraní a tuná je skôr rodinná atmosféra. Aj pán riaditeľ je ako náš kamarát, hoci, samozrejme, rešpekt musí byť.“

Gymnázium Svätého Michala Archanjela bolo založené v školskom roku 1992/1993. Jeho zriaďovateľom je Arcibiskupský úrad v Trnave a sídli v budove bývalej základnej školy na ulici Pod Párovcami.

 

(red)

Populárne články