Connect with us

Aktuality

O piešťanskú fakultu Goethe Uni má záujem 35 študentov

Published

on

Reklama

Prijímacie konanie absolvujú už tento týždeň. Výučba začne v polovici októbra, nie však v priestoroch bývalého vodohospodárskeho učilišťa, ktoré vysokej škole prenajal Trnavský samosprávny kraj.

[singlepic id=35384 w=320 h=240 float=right]O štúdium na Fakulte cestovného ruchu Goethe Uni (GU), ktorá bude sídliť v Piešťanoch, prejavilo doteraz záujem 35 ľudí. Jeden semester bakalárskeho štúdia ich bude stáť 1 100 eur. Škola pôvodne počítala s prijatím 100 denných a 70 externých študentov. Píše sa to v dokumente predloženom na rokovanie vlády, ktorá v polovici júla odobrila jej vznik.

Reklama

Záujemcov teraz čaká prijímacie konanie – motivačný rozhovor a ústna skúška z odborných poznatkov. „Sme pripravení prijať všetkých, ktorí úspešne absolvujú prijímacie pohovory,“ hovorí prof. Jozef Klimko z Goethe Uni.

Výučba sa na piešťanskej fakulte podľa jeho slov začne po 15. októbri v priestoroch Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera a v budove bývalého riaditeľstva kúpeľov na Winterovej ulici. Študenti bakalárskeho stupňa štúdia získajú poznatky z ekonomickej teórie, základov cestovného ruchu, kvantitatívnych metód a cudzieho jazyka. Povinne voliteľnými predmetmi sú informatika, psychológia, dejiny hotelierstva a kúpeľníctva.

Reklama

REKLAMA

Vedenie školy si pochvaľuje pomoc zo strany Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany. „Generálny riaditeľ Klaus Pilz od začiatku našej spolupráce prejavil záujem o poskytnutie absolventských stáží našim poslucháčom v domácich aj v zahraničných kúpeľných zariadeniach siete Danubius. Osobne zatiaľ záujem o účasť na pedagogickom procese neprejavil, každopádne budeme predpokladať spoluprácu od odborníkov, ktorí u neho pracujú,“ uviedol prof. Jozef Klimko.

Založenie prvej vysokej školy s vyučovacím jazykom nemeckým na Slovensku privítal aj nemecký veľvyslanec Axel Hartmann. Podiel výučby v nemčine je však podľa prof. Jozefa Klimka závislý od od prednášajúcich. Medzi pedagógov, ktorí budú na Fakulte cestovného ruchu GU vyučovať zaradil aj dekana prof. Friedricha Schneidera. Ďalej to sú napríklad doc. Lenovský, prof. Breidenbach, prof. Patúš a prof. Kříž.

Vláda schválila vznik Goethe Uni s troma fakultami v polovici júla. Minister školstva Dušan Čaplovič, ktorý bol dovtedy proti zakladaniu nových vysokých škôl, obhajoval tento krok tým, že ide o inštitúciu s napojením na prestížnu univerzitu z Frankfurtu nad Mohanom. Sídlom Fakulty cestovného ruchu GU sa malo stať bývalé Stredné odborné učilište vodohospodárske.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články